SGK, yaşlı ve özürlülerin memnuniyetini ölçecek

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 21 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  SGK, yaşlı ve özürlülerin memnuniyetini ölçecek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yaşlı ve özürlü aylığı alan muhtaç kişilere yönelik olarak 12 ilde yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile ''Fayda Sahibi Memnuniyet Araştırması'' yapacak.
  Dağınık halde bulunan sosyal yardımları tek çatı altında toplamak amacıyla Primsiz Ödemeler Kanun Tasarısı çalışmalarını sürdüren SGK, kurumun büyük önem verdiği muhtaç kişilere sağlanan yardımlar konusundaki memnuniyeti tespit etmek amacıyla bir araştırma gerçekleştirecek.
  SGK, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin finansmanı için sağlanan Dünya Bankası kredisinin Hazine Müsteşarlığınca verilen bölümünü, kurumsal kapasite oluşturulması ve bilgi teknolojileri konularında yürütülecek aktivitelerde değerlendiriyor.
  Kurum, bu amaçla Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğünün ana hizmeti olan sosyal yardımlar konusunda değerlendirme çalışması yapmayı kararlaştırdı.
  Yapılacak durum tespiti, mevcut uygulamaların iyileştirilmesi doğrultusunda gerçekleştirilecek çalışmalara ışık tutacak, kurum bünyesinde yürütülen mevzuat ve yeniden yapılandırma çalışmalarına temel teşkil edecek verilerin elde edilmesini sağlayacak.
  ''Fayda Sahibi Memnuniyet Araştırması'', yüzde 40-69 ve yüzde 70-100 düzeyinde özürlüler ile 65 yaş ve üzerindekileri kapsayacak. Araştırma, 12 ilden yaklaşık 1500 kişilik bir örnekleme yapılacak.
  Araştırmada, yaşlılık ve özürlü aylığı alan muhtaç kişilerin memnuniyet düzeyi ölçülecek, verilen aylık tutarları, aylıkların ödenmesi ve aylık bağlama süreçleri ile yapılacak düzenlemelere esas teşkil edecek veriler toplanacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - yaşlı özürlülerin memnuniyetini Forum Tarih
İslam'ın Yaşlılara ve Hastalara Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir İman ve İslam Forumu 7 Ocak 2014
Yaşlılar Haftasıyla İlgili Özlü Sözler Güzel Sözler-Mesajlar 21 Aralık 2013
Ayaşlı ile Kiracıları Kitabının Özeti Memduh Şevket Esendal Kitap Özetleri & E-Kitaplar 30 Eylül 2013
Yaşlılar İle İlgili Kompozisyon - Yaşlılar Konulu Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 27 Mart 2013
Yaşlılar Haftası İçin Mesajlar 2017 Güzel Sözler-Mesajlar 16 Mart 2013

Bu Sayfayı Paylaş