SGK, Nusaybin'e Sosyal Güvenlik Merkezi Açtı

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 30 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  SGK, Nusaybin'e Sosyal Güvenlik Merkezi Açtı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Mardin il Müdürlüğüne bağlı Nusaybin ilçesinde Sosyal Güvenlik Merkezi törenle açıldı. Açılış konuşmasını yapan SGK Mardin il Müdürü Adil Demir, bu hizmeti bütün ilçelere yaygınlaştıracaklarını söyledi.

  SGK NUSAYBİN'E SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ AÇTI

  - SGK PİRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRÜ YADİGAR GÖKALP;
  "2008 YILINDA REFORM NİTELİĞİNDE YENİ BİR YAPILANMAYA GİTTİK"

  - NUSAYBİN KAYMAKAMI YÜCEL GEMİCİ;
  "SGK KURUMU, DEVLETİMİZİN SOSYAL DEVLET OLDUĞUNU GÖSTEREN EN ÖNEMLİ KURUMLARDAN BİRİDİR"

  Mehmet Arif Altunkaynak

  Nusaybin
  - SGK Nusaybin Sosyal Güvenlik Merkezi açılışına; SGK Primsiz ödemeler Genel Müdürü Yadigar Gökalp, Nusaybin kaymakamı Yücel Gemici, SGK il Müdürü Adil Demir, Nusaybin Müdürü Kamuran Bayar, Nusaybin Kamu Kurum ve Kuruluş yçneticileri ile mahalle muhtarları katıldı.
  [​IMG]

  Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan SGK il Müdürü Adil Demir, İnsan odaklı bir hizmeti, hizmet bekleyen insanlara en kısa noktada verme çabası ve gayretinde olduklarını söyledi.

  Nüfus yoğunluğu, prim ödeyen sayısı ve aktif sigortalı sayısı gibi bazı kriterleri göz önünde bulundurarak Mardin’e bağlı Midyat,Nusaybin ve Kızıltepe'de müdürlükler açacaklarını bildiren Demir, şöyle konuştu;
  "Midyat merkez müdürlüğünün 8 aydan buyana hizmet vermekteyiz. Nusaybin'de de böyle bir şube açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kızıltepe merkez müdürlüğü ile ilgili açılış çalışmalarımız sürüyor.

  Tarım sigortasından yararlanan vatandaşlar bize yarım pirim 123,25 kr ödüyorlar ve tüm hizmetlerden yararlanıyorlar. Mardin’de nüfusun yüzde 80'e yakını tarım ve hayvancılıkla ilgileniyor. Sadece yüzde 1,27'si bu sigortaya kayıtlı. Biz bunun genişlemesini istiyoruz. insanlarımız bu imkanlardan yaralansın. Biz ayrım gözetmeden insana hizmet odaklı bir kurumuz.

  Kaymakam Yücel Gemici ise yaptığı konuşmasında, Anayasanın 2. maddesinde Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal devlet olarak belirtildiğini kaydetti.

  SGK kurumunun devletimizin sosyal devlet olduğunu gösteren en önemli kurumlardan biri olduğunu kaydeden Gemici; Bu kurumun açılmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu hem sosyal devletimizin Nusaybin’de bir yansıması olacak hem de ilçemizde ve bölgemizde vatandaşlarımızın kurumla ilgili iş ve işleyişlerinde büyük bir zaman ve emek israfının önüne geçilecektir"dedi.

  - "YEŞİL KART'IN KALDIRILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"
  Nusaybin Sosyal Güvenlik Merkezi açılışına katılan SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürü Yadigar Gökalp, 2008 yılında reform niteliğinde yeni bir yapılanmaya gittiklerini söyledi.

  Bu yapılanmadaki amacın, insanlarımıza daha etkin bir hizmet verebilmek olduğunu kaydeden Gökalp konuşmasını şöyle sürdürdü;
  "Yeşil Kartlarla ilgili vatandaşlarımızın kaygıları bulunuyor. Yeşil Kartlar konusunda gözden kaçan bir nokta var. Yeşil kart almak isteyen vatandaşların gelir hesaplamaları yapılırken net asgari ücretin üçte birinin altında hesaplanıyordu. Oysa kanunda yapılan değişiklikle kapsam genişletildi. Bürüt asgari ücretin üçte birinden geliri az olanlara Yeşil kart verilecek. Bununla beraber geliri az daha yüksek olanalar Yeşil kart kapsamına alındı. Yeşil kartın ortadan kaldırılması söz konusu değil".

  Açılış, verilen kokteylle sona erdi. / Nusaybinim.com Sağlık Servisi

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak
   

 2. çalışmalarınızdan, ötürü başarılarınızın, devamını diliyorum.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Nusaybin'e Sosyal Güvenlik Forum Tarih
Nusaybin'e iki Anadolu Lisesi açıldı Mardin Tanıtımı 13 Temmuz 2010
Nusaybin'e Rodi Mood Mağazası açılıyor Mardin Tanıtımı 22 Mart 2010
13 yolculu Musul Treni Nusaybin'e ulaştı Mardin Tanıtımı 17 Şubat 2010
Nusaybin'e Yoğun Bakım Ünitesi Açıldı Mardin Tanıtımı 16 Şubat 2010
Nusaybin'e yeni Pazar yeri kuruldu Mardin Tanıtımı 29 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş