Sezer ve Ecevit Cumhuriyet resepsiyonunda

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda Mavi_inci tarafından 28 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Sezer ve Ecevit Cumhuriyet resepsiyonunda konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit yıllar sonra Cumhuriyet Gazetesi’nin resepsiyonunda buluştu

  Levent İçgen'İn haberi

  Sezer Cumhuriyet resepsiyonunda...Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara Palas’ta düzenlediği resepsiyona, Sezer ve Rahşan Ecevit’in yanı sıra Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, gazeteciler, sendikacılar ve yabancı misyon temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Kılıçdaroğlu’nun önceki programının uzaması nedeniyle resepsiyona geç katıldığı görüldü.

  “Sezer’e kırgınlığım hiç olmadı”

  Resepsiyonda, Çakırözer tarafından karşılanan Sezer’in, Rahşan Ecevit’le bir araya gelerek sohbet etmesi dikkat çekti. Sezer en son Bülent Ecevit’in ölümünden sonra Rahşan Hanım’a taziye ziyaretinde bulunmuştu. Cumhurbaşkanlığı döneminde Bülent Ecevit’le arasında yaşanan “Anayasa kitapçığı fırlatma” krizinin ardından Rahşan Hanım da Sezer’e tepki göstermişti. Rahşan Hanım, resepsiyonda VATAN’a, söylenilenlerin aksine Sezer’e kırgınlığının hiç olmadığını ifade etti.


  Resepsiyonda açıklama yapmaktan kaçınan ve şarap içmeyi tercih eden Sezer, Cindoruk, Hakkı Süha Okay ve Cumhuriyet’te yazmaya başlayan Bekir Coşkun’la da sohbet etti.

  Vatan
   

Bu Sayfayı Paylaş