Sezer: Öyleyse ben vatan hainiyim

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sezer: Öyleyse ben vatan hainiyim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Zeki Sezer, Karabük Yenişehir Büyük Kulüp'te düzenlediği basın toplantısında, bugün Türkiye'de ciddi bir ekonomik sıkıntının yaşandığını ve her geçen gün işsizlerin arasına onbinlerin katıldığını söyledi.

  Başbakan'a 14 ay önce gittiğini ve ''kriz geliyor önlem alın'' diyerek 5 maddelik öneri sunduğunu anlatan Sezer, şöyle konuştu:

  ''Başbakan, krizden sözedenlere 'vatan haini' diyor. İşsiz sayısı aralık ayı rakamlarına göre 3 milyon 274 bin kişiye çıktı. Şimdi 'krizdeyiz işsiziz' diyen, ekmeğin derdine düşmüş bu insanlar vatan haini mi? Öyleyse ben de vatan hainiyim. Gazeteciler Nazım Hikmet'in dediği gibi yazsınlar manşetlere. Zeki Sezer vatan hainliğine devam ediyor hala.

  Başımızda rekortmen bir hükümet var. Cumhuriyet tarihinin işsizlik rekorunu kırdı. Bunu ben söylemiyorum resmi rakamlar söylüyor. Vergi indirimi yaptıkları ürünlerde dışa bağımlılık yüzde 63-yüzde 80 arasında. Yani bu vergi indirimiyle elde edilen kazancın yüzde 80'i dışarı çıkacak. Bu önlem mi kurtaracak iç pazarı, bu önlemle mi çıkacağız krizden? ''

  ''İnsanlar mitinge gelsin'' diye para dağıtıldığını savunan Sezer, şöyle devam etti:

  ''İnsanların hakkı olan yardımı miting öncesine denk getiriyorlar. Bu açıkça tehdittir. İnsanlarla dalga geçmekte, onurlarıyla oynamaktırlar. Kimse yardım dağıtılmasın demiyor, daha fazla dağıtılsın. Ama devletin yardımını bir partiye maletmek hırsızlıktır. Bunu yapacak kadar alçaldılar, bu kadar çaresizler ve son çırpınışlarıdır.''

  Hükümetin halk, sendika, emekçi ve çiftçilerle kavgalı, kendi zenginleriyle dost olduğunu ifade eden Sezer, ''Türkiye'yi bu durumdan DSP kurtaracaktır. AK Parti'nin bu aymazlığından CHP'nin Baykal'ın Türkiye'nin önünü tıkıyor olmasından, Erdoğan-Baykal ikilisinin kayıkçı kavgasından, gölge oyunlarında bıkan vatandaşlarımız gücünü DSP'de birleştiriyor. Çünkü biliyor ki DSP güçlendikçe Türkiye'de halk, dünyada da Türkiye güçlenecektir'' diye konuştu.
   

Bu Sayfayı Paylaş