Sezen'den Onno'ya Vefa

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Sezen'den Onno'ya Vefa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sezen'den Onno'ya Vefa

  [​IMG]
  Minik Serçe, Onno Tunç’un reklam cıngılı davasında şahitlik yaptı. Hakim ‘Cıngılı hatırlıyor musun’ diye sordu, Sezen Aksu ‘Yanımda besteledi’ dedi  Minik Serçe, Onno Tunç'un reklam cıngılı davasında şahitlik yaptı. Hakim 'Cıngılı hatırlıyor musun' diye sordu, Sezen Aksu 'Yanımda besteledi' dedi

  Sanatçı Sezen Aksu, bir dondurma reklamında kullanılan cıngılın besteci Onno Tunç'a ait olup olmadığı konusundaki uyuşmazlığın giderilmesi için açılan davada tanıklık yaptı. İstanbul 2. Fikri Sınai Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmada tanık olarak ifadesine başvurulan Minik Serçe, dava konusu cıngılın yapıldığı dönemde Onno Tunç ile aynı evi paylaştığını söyledi. Bu nedenle cıngılın nasıl yapıldığını hatırladığını belirten sanatçı, Tunç ile birlikte çalıştıklarını, her türlü müzikal çalışmada fikir alışverişinde bulunduklarını anlattı. Hakimin söz konusu cıngılı hatırlayıp hatırlamadığını sorduğu Sezen Aksu, hatırladığını belirterek, ''İsterseniz söyleyeyim'' diye espri yapması herkesi güldürdü.

  GENİŞ BİR AİLEYDİK

  Aksu, cıngılın yapıldığı tarihte oğlu, erkek kardeşi, Onno Tunç'un kızlarıyla geniş bir aile olarak birlikte yaşadıklarını belirterek, bu kişilerin de cıngılın yapılışını bildiklerini söyledi. Duruşma, Atilla Özdemiroğlu ve Ömer Ahunbay'ın da duruşmada tanıklık yapmaları amacıyla ertelendi.

  Pek çok şarkıcının aranjörlüğünü yapan Onno Tunç, 1996'da Bursa'dan Yalova'ya dönerken, özel uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.
  (star)
   

Bu Sayfayı Paylaş