Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği Hakında Bilgi

'Diğer Mesleki Bilgiler' forumunda Dine tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği Hakında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği - Seyahat İşletmeciliği - Turizm Rehberliği Öğretmenliği


  Programın Amacı

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programının amacı ortaöğretim okullarında seyahat işletmeciliği ve turist rehberliği konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir

  Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programında temel matematik hukuk ekonomi istatistik muhasebe turizm işletmeleri ve yönetimi pazarlama konaklama tesisleri ve muhasebesi personel yönetimi turizm pazarlaması iş hukuku Türkiye’nin turizm coğrafyası halkla ilişkiler gibi dersler verilir.

  Ayrıca program boyunca eğitim psikolojisi genel öğretim metotları özel öğretim metotlarıölçme-değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de okutulur.  Gereken Nitelikler

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmeni olmak isteyenlerin sosyal ve matematik bilimlerine ilgili girişken yaratıcı ikna yeteneği fazla düzgün ve akıcı konuşma yeteneği olan seyahat etmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir.

  Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme başkaları ile iyi iletişim kurabilme iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenlerinde aranan özelliklerdir.

  Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenliği programını bitirenlere “Seyahat İşletmeciliği ve Turist Rehberliği ” unvanı verilir.

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.

  Çalışma Alanları

  Seyahat işletmeciliği ve turizm rehberliği öğretmenleri ortaöğretim kurumlarında öğretmen olarak çalışabilecekleri gibi turizm sektöründe çalışabilirler ya da kendi işlerini kurabilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Seyahat İşletmeciliği Turizm Forum Tarih
Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmeni Meslekler Rehberi 27 Mayıs 2009
Seyahat İşletmeciliği Meslekler Rehberi 2 Ekim 2008
Seyahatnamelerde Türklerin hangi karakter özelliklerinden bahsedilir kısaca Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017
Seyahatnamelerde anlatılan kültürel öğelerden hangileri günümüzde varlığını sürdürür kısaca Kültür ve Sanat Bölümü 7 Şubat 2017
Seyyahların eserleri olan seyahatnameler gelecek için neden önemli? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş