Sevigen CHP'yi ikiye böldü

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sevigen CHP'yi ikiye böldü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevigen CHP'yi ikiye böldü

  CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen'in arsa satışında aracı olduğu iddiaları, partiyi böldü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gereğini yapmalı" çıkışının ardından Ali Topuz da, "Vakit yitirilmeden istifa ettirilmelidir. İstifa da yetmez, partiden uzaklaştırılmalıdır" dedi. CHP Lideri Baykal ise "Ticari ilişki yanlış, ama haksız kazanç yok" diye konuştu.

  SELENİUM Panorama'nın arsasının satışında aracı olduğu ve 1 milyon 120 bin dolarlık protokol yaptığı iddia edilen CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, partisini böldü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gereğini yapmalı" sözlerinin ardından, dün de CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz, "Sevigen vakit yitirilmeden istifa ettirilmelidir. İstifa da yetmez, partiden uzaklaştırılmalıdır" dedi.

  Topuz: Leke temizlenmeli CHP İstanbul Milletvekili Topuz, dün TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, "Genel Başkanımız Deniz Baykal gereğini yapmalı. Partimize sürülen leke mutlaka temizlenmelidir" çağrısında bulundu. Topuz şunları söyledi: "Bu olay komplo, senaryo denilerek geçiştirilemez. Olay yalanlanamamıştır, Sevigen iddiaları kabul etmiştir. Sevigen olayının, parti üst yönetimince sahiplenildiği izlenimi verilmiş olması büyük sorunlar yaratacaktır. Sayın Genel Başkanın, AKP'nin yolsuzluklarını dile getirmesi durumunda, 'Yanındakine bak' cevabına muhatap olunacaktır.

  Korkarım CHP'nin, İstanbul ve Ankara gibi kazanmaya çok yakın olduğu büyükşehir belediyelerinde başarı kazanmasına olumsuz etki yapacaktır. Ömrümün yarım asrı aşkın bölümünü içinde yaşadığım CHP'de, buna benzer bir durumu hiç görmedim, yaşamadım. Onun için içim yanıyor. Hiç kimsenin CHP'lileri, böyle bir duruma sokmaya, üzmeye ve utandırmaya hakkı yoktur. Mehmet Sevigen olayı, ticari iş değil, konumunu ve sıfatlarını kullanarak, menfaat sağlamak, ölçüsüz derecede yüksek ve haksız kazanç elde etmektir. CHP Genel Sekreteri Önder Sav da yardımcısıyla ilgili ne düşündüğünü cesaretle açıklamalıdır."Ağyüz: İstifa için geç kalınmış görüyorum Gaziantep Milletvekili Yaşar Ağyüz de, "Bu seçim ortamında siyasetçi, yanlış yapmamak zorundadır.

  Etik olmayan davranış içinde bulunan milletvekilleri de bu sorumluluğu taşıyarak gereğini kendileri yapmalıdır. İstifayı bugüne kadar geç kalmış olarak görüyorum" dedi. Etik olmayan bir davranış olduğu ortada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Mehmet Sevigen'in canlı yayındaki açıklamasını televizyonda izlerken, "Sayın Sevigen gereğini yapmalıdır" demişti. CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) ardından Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek "Ortaya atılan iddialar gösteriyor ki, ortada hukuki açıdan bir sorun yok. Ancak etik olmayan bir davranış olduğu ortada" görüşünü dile getirmişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sevigen CHP'yi ikiye Forum Tarih
Selen Sevigen resimleri - Selen Sevigen fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 24 Şubat 2011
Selen Sevigen Resimleri Sanatçı-Ünlü Resimleri 23 Şubat 2010
Selen Sevigen Kimdir? Sanatçı Tanıtımları 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş