Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Güzel Aşk Romanları

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz En Güzel Aşk Romanları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sevgilinize hediye edebileceğiniz en güzel aşk romanları


  Aşk romanları, aşk öyküleri, aşkı anlatan mektuplar, aşk şarkıları… Hepimizin hayatının vazgeçilmezleri… Seviyoruz aşkı anlatan kitaplar okumayı, aşkı anlatan filmler izlemeyi.

  Bu sevgililer gününde biraz aşk’tan söz etmeye ne dersiniz?


  Aşk
  Elif Şafak / Doğan Kitap

  Elif Şafak’ın çok satanlar listelerini aylarca meşgul eden ve halen listelerin başında yer alan kitabı, unutulmaz aşk romanları arasındaki yerini aldı bile.

  Ella Rubinstain adlı Amerikalı bir ev kadınının A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmek üzere başladığı serüven, onu dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkarırken, bizi de okuyucu olarak Zahara’nın kitabından Mevlana ile Şems’in ilahi aşklarına götürüyor.


  [​IMG]  Kolera Günlerinde Aşk
  Gabriel Garcia Marquez / Can Yayınları
  Bırakılmış bir sevgilinin, yeniyetmelik yıllarından başlayarak yaşlılığın alacakaranlığına dek süren yarım yüzyıllık aşkının öyküsünü anlatıyor Gabriel Garcia Marquez.

  19. yüzyılın 20. yüzyıla dönüştüğü bir zaman dilimini kapsayan bu bitmeyen aşkın gerisinde, çağdaşlaşma çabası içindeki bir toplumun saçmalıkları da yazarın ince alay süzgecinden geçiyor.


  [​IMG]
  Masumiyet Müzesi
  Orhan Pamuk / İletişim Yayınları
  Nobel ödüllü yazarımız Orhan Pamuk’un “Hayatımın en mutlu anıymış, bilmiyordum” sözleriyle başlayan Türk filmi tadındaki romanı, yalnız aşk hakkında değil, evlilik, arkadaşlık, cinsellik, tutku, aile ve mutluluk hakkındaki bütün düşüncelerinizi derinden etkiliyor.

  1975’te bir bahar günü başlayıp günümüze kadar gelen İstanbul’lu zengin çocuğu Kemal ile uzak ve yoksul akrabası Füsun’un hikayesi, insan ruhunun derinliklerindeki fırtınaları hissettirme gücüne sahip.

  [​IMG]  Son Mektup / Bir Aşk Hikayesi

  André Gorz / Ayrıntı Yayınları
  Hayatları boyunca yeryüzündeki haksızlıklar karşısında yol arkadaşlığı da yapan Gorz ve Dorine, Dorine’nin uzun yıllar süren acı verici, geri dönüşsüz hastalığının ardından radikal bir karar alırlar ve kendi hayatlarına son verme haklarını kullanırlar. Böylece Gorz’un sevgili karısına yazdığı son mektupta söylediği gibi “diğerinin ölümünden sonra yaşamak” zorunda kalmayacaklardır.

  “Yakında 82 yaşında olacaksın. Boyun altı santim kısaldı, olsa olsa 45 kilosun ve hala güzel, çekici, arzu uyandırıcısın. 58 yıldır birlikte yaşıyoruz ve ben seni her zamankinden çok seviyorum” diye başlayan mektubu gözünüzde iki damla yaşla bitirirken, sevginin yüceliğine hayran olacaksınız.

  [​IMG]

  Aşk Köpekliktir
  Ahmet Ümit / Doğan Kitap
  Ahmet Ümit, “Aşk, imkansızı ümit etmektir”i anlatıyor kitabında. Bir taraftan da aşkın göz kamaştıran yanılsamasını, muhteşem bencilliğini, karanlık cesaretini, görkemli yıkıcılığını…

  10 öyküden oluşan kitapta aşk, kimi zaman kanlı bir cinayet için kafi delil oluyor, kimi zaman bir mucize, kimi zaman çözümsüz bir problem, kimi zaman bir ütopya, çoğu zaman da köpeklik.  [​IMG]
  Ne Güzel Bir Hiçlikti Aşk
  Neslihan Acu / Epsilon Yayınları
  Neslihan Acu, romanda uyumsuz bir adamla saplantılı bir genç kızın aykırı aşk hikayesini anlatıyor. Düzene başkaldırdığı için acımasızca cezalandırılanlardan biridir Tarık. İdeallerini ve masumiyetini yitirdiği noktada küçük sahtekarlıklara, çıkar ilişkilerine bırakır kendini. Derken Aysel çıkar ortaya.

  Bir tarafta kendini tutkulu bir aşka sorgusuz sualsiz teslim eden kız, diğer tarafta onun bu bağlılığını karanlık dünyasının çıkarları için kullanmaktan hiç çekinmeyen erkek...


  [​IMG]  Yeni Moda Aşklar
  Ayşe Kilimci / Altın Kitaplar
  Masalsı diliyle yoğurduğu öykülerinde birbirinden farklı kahramanlarına şaşırtıcı aşk tarifleri yaptıran Ayşe Kilimci, bir kahramanının ağzından “Aşk, komutanım, dellenmektir, arz ederim!” derken, bir diğerinden, “Anarşinin Allah’ı, kendine hükümsüzlük, amenna onursuzluk” diye tanımlıyor aşkı.

  Farklı toplum kesitlerinden aşk fotoğraflarının yer aldığı bu kitaptaki öyküler, aşkın her halini anlatıyor.

  [​IMG]  Aynada Aşk Vardı
  Duygu Asena / Doğan Kitap
  Üç kuşak kadın; anneanne, kız, torun etrafında gelişiyor romanın konusu. Nilüfer, Berlin'de Hitler'i dinliyor; Nilgün, Ay'a inen astronotları izliyor; Nil, Sting konserinde. Üçü de aşık...

  Aşkların kimi acılı, kimi gülünç, kimi mantıklı… Kimi zaman güldüren, kimi zaman kızdıran, kimi zaman hüzünlendiren taraflarıyla Duygu Asena, sizi romanın içine çekiyor.


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sevgilinize Hediye Edebileceğiniz Forum Tarih
Sevgilinize asla yapmamanız gereken davranışlar Burçlar Alemi - Astroloji 31 Ocak 2010
Sevgilinize ve Size Çok Şık Bere Örneği El Örgü Örnekleri 26 Ekim 2009
Msn'de sevgilinize süpriz yapın MSN Diğer Paylaşımlar 22 Nisan 2009
Hem kendinize hem sevgilinize mont Populer markalar & Moda 28 Ocak 2009
En Güzel Sevgililer Günü Hediyesi Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 5 Şubat 2013

Bu Sayfayı Paylaş