Servet üniversiteli oldu!

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Servet üniversiteli oldu! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Takımımızın yıldız futbolcusu Servet Çetin, İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü'ne kayıt oldu. Servet, Milli takımın Swissotel'de yaptığı kamptan, aynı üniversitede hocalık da yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile birlikte
  İstanbul Üniversitesi'ne geldi. Servet, üniversiteye kayıt yaptırırken, rektör Mesut Parlak ve Terim de kendisini yalnız bırakmadı.
  Kayıt öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Servet, "Fazla heyecanım yok. Üniversiteli olmak güzel. İnşallah iyi bir öğrenci olurum. Geçmişte iyi bir öğrenciydim, futbol için düz lise okumak zorunda kaldım. Bu nedenle meslek lisesine gidemedim. Genelde ezberim çok iyiydi. Biraz haylazdım ama o kadarı da normaldir" dedi.
  Gelecekte ne yapacağıyla ilgili bir soru üzerine de Servet, "Şimdiden karar vermek zor. Bir diplomam olması, üniversite belgem olması önemli. O yüzden spor akademisini tercih ettim. Bitirirsem iyi olur. Pek fazla üniversiteli futbolcu yoktur ama yavaş yavaş biz adım atıyoruz" yanıtını verdi.
  Milli futbolcu Servet son olarak, Belçika maçıyla ilgili şunları söyledi:
  "Dişli bir rakip. Biz 2'de 2 yapmak istiyoruz. Günümüzde olursak, iyi mücadele edersek, maçı alırız. Alırsak da epey bir yol kat etmiş oluruz. Çarşamba günü bir aksilik olmazsa kazanırız" ifadelerini kullandı.
  Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası sırasında, haklarını kaybetmemeleri için Uğur Boral, Servet Çetin ve Semih Şentürk'ü Cenevre'de sınava soktuklarını ve bu oyuncuların sınavı kazandığını vurgulayarak, "Kültürlü sporcunun hali başka. Hem spor yapsınlar, hem okusunlar" dedi.
  İstanbul Üniversitesi ile iş birliği içinde olduklarını kaydeden Terim, "İ.Ü. ile ortak projelerimiz var. Türkiye'deki diğer beden eğitimi ve spor
  yüksek okul müdürleriyle en kısa sürede toplantımız olacak. Türk sporuna katkı için neler yapacağımızı konuşacağız" ifadesini kullandı.
  Fatih Terim, İstanbul Üniversitesi'nin değerli öğrencilerden birinin de Servet olduğunu belirterek, "Servet, milli takımda olsa da olmasa da ben hocası olarak devam edeceğim. Servet böyle tarihi bir üniversitede okumaktan dolayı gurur duymalı, biz de gurur duymalıyız" diyerek sözlerini tamamladı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Servet üniversiteli oldu Forum Tarih
Servet-i Fünun özellikleri maddeler halinde kısaca Edebi Türler Halk Edebiyatı 26 Nisan 2015
Servet-i Fünun Edebiyatında Nesir Edebi Türler Halk Edebiyatı 2 Ağustos 2013
Servet-i Fünun Edebiyatı Genel Özellikleri Nelerdir? Edebi Türler Halk Edebiyatı 2 Ağustos 2013
Servet-i Fünun Edebiyatının Sanatçıları Kimlerdir? Seviyeli-Ciddi Konular 24 Aralık 2012
Servet-i Fünun Döneminde Anlatmaya Bağlı Edebi Metinlerin Özellikleri Seviyeli-Ciddi Konular 24 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş