Sergi Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sergi Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sergi

  Bilgi ve beceri ürünü olan işleri insanların beğenisine sunmaya medeni cesarete ve şöhret bulmaya delalet eder. Yere serilen şeyler için Bakınız; Döşek.
  İşlerinizde başarılı olacaksınız kazandığınız parayla mülk alacaksınız demektir.
  Kişinin hayatındaki değişikliklere işaret eder. Sergilenen şeylere göre de yorumlanır.
  Rüyada bir sergiyi gezdiginizi görmek bir is seyahati için kisa bir yolculuk yapacaginiza. Sonunda elinize küçük miktarda para geçecegine isarettir. Bir baska rivayete görede: Sergi ve ona sahip olmak rahatlik izzet ve yüksekliktir. Dösek ve ona alt olan yastik ve çarsaf gibi seyler ev sahibinin alet ve edevatidir. Dösek veya dösege benzer bir sey üzerinde oturdugunu gören kimse bir arazi satin alir. Rüyayi gören harbde ise selamete kavusur. Dösek sahibinin yani kendisi için dösenilen kimsenin dünyasi ve mülküdür. Bir kimse dösegini düsürmüs görse dünya o kimseden uzaklasir. Eger görülen dösek yeni genis sanatli ve saglam olursa rüya sahibi için uzun ömre dünyaca genislige yeni bir devlete nimetin devamina emir ve hükmünde kuvvete nail olmasina isarettir. Dösek ince ve yirtiksa az bir ömürle yine dünyaya isarettir. Bir kimse dösegini durulmus oldugu halde omuzu üzerinde görse o kimse bulundugu yerden bilinmeyen bir yere göç eder. Dösegin kendisi için açilip serildigini görse nzki genis olur fakirlik ve geçim sikintisindan kurtulur. Dösek hakimler ve reislerle ve ona ayak basan herkes île toplanip sohbet etmeye isarettir. Bir kimsenin rüyasinda döseginin toplanmasi hükmünün geçersizligine yahut dünyasinin kendisine yüz çevirdigine isarettir. Bir kimseden rüyada dösegi kaçilirsa veya yansa o kimse ölür. Döseginin yüzü Incelse eceli yaklasir ve vücuduna zayiflik ariz olur. Parça parça kesilmis dösek üzüntü ve kederdir. Dösek nefsini medh ve tezkiye eden batil ve yalani çok olan erkektir. Rüyada sergi görmek giysiye isarettir. Kis gününde görülen serginin tabiri yaz gününde görülen serginin tabirinden daha güzeldir. Sergi görmek komsularada isarettir denilmistir. Bir kimse rüyada sergiyi sirtina aldigini görse veya sergiye büründügünü görse fakirlesmesine ve baskalarina ihtiyacim arzetmesine isarettir. Sergi görmek esnaf fakih ve imam için kendilerini fakirlik ve zaruretten emin kilacak siddet ve korkulardan koruyacak bir sanattir. Serglsinde kir oldugnu gören kimsenin geçimi kötü ve söhreti noksanlasir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sergi Rüya Tabiri Forum Tarih
Meşin Sergileri Görmek Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 19 Mart 2010
Serginin konusu niçin Kurtuluş savaşı ve Atatürk devrimleri olarak seçilmiştir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Şubat 2014
Etnografya Müzesinde Sergilenenler Seyahat Acentaları 21 Kasım 2011
Sergio Romero Kimdir - Sergio Romero Biyografisi, Resimleri Yerli - Yabancı Sporcular 18 Ocak 2011
Mardin Özel Atak Koleji Eski Eşyalar Sergisi Mardin Tanıtımı 2 Aralık 2010

Bu Sayfayı Paylaş