Seni Ben Kaç Kere Sevdim

'Şiirler' forumunda NeslisH tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Seni Ben Kaç Kere Sevdim konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yazım tüm sevenlere... Sevmekten öte yürek yarası çekenlere... Tamam, okuduktan sonra gülelim geçelim ama, bugün tuşlara bir hüzünlü dokunuyor ellerim. Aynı eller alttaki satırların müsebbibini aramama izin vermiyor. Dostlar sanki bugün benim içimde bir hüzünlü şarkı çalıyor.

  Kaç kere geldin hayatıma? Ve sonra kaç kere gittin? Ben durgun sularda yüzerken, sen çalkantılı bir denizdin. Medcezirlerinle kumdan kalelerimi devirdin. Geldin gittin, geldim gittin... Söylese canım, ben seni kaç kere sevdim? “Seviyorum” cümlesi bile yetersiz kalır mı bir duyguyu anlatırken? Hani laf cambazıydım ben, kelimelerimi yitirdim seni seyrederken.

  Şimdi soruyorum... Madem ki gidecektin, niye geldin? Madem ki beni hiç olmadığı kadar kimsesiz, öksüz, yetim bırakacaktı yokluğun, neden doldurdun hayatımdaki boşluğu? Bıraksaydın yürek, içindeki koca delikle yaşamaya devam etseydi. Alışmıştı ne de olsa...

  İşin kötüsü, nice şairde sonradan ilhama dönüşen acılara da benzemiyor benimki. Ne sadece gözlerin özlediğim, ne sadece ellerin, ne sadece kokun... Sensiz de yapabilirim sanıyordum ama yanılmış içim. Daha gitmek için arkanı döner dönmez, her şeyini özledim.

  Vuslat
  Dalıp gidiyorum öylece umarsız
  Sensizlik dipsiz bir kuyu sanki
  Seni istiyorum; bu gerçek en yalansız
  Yokluğun ayazda üşümek sanki

  Dalıp gidiyorum öylece umarsız
  Kalbime yazılmış ismin, beynime çizilmiş resmin
  Bu oyunu mu? Olamaz kaderin
  Kader değil, kaybedilmiş kumar sanki

  Ah gitti işte biliyorum dönmeyecek
  Ah bitti işte belki de istenmeyerek
  Elleri gözleri haram, değmeyecek
  Beklenen tüm günler gelecek gibi de
  Sanki vuslata ömür yetmeyecek
   

Bu Sayfayı Paylaş