Senaryodaki her sahneyi oynamak istiyorum!

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 14 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Senaryodaki her sahneyi oynamak istiyorum! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  atv'nin yeni dizisi 'Kış Masalı'nda Esmer adlı vahşi bir güzeli canlandıran Duygu Yetiş: Senaryoyu elime aldığım zaman, her sahnesini oynamak için can attım. Sadece kendi sahnelerim için değil, tüm oyuncuların sahneleri için geçerli bu...

  Geçen sezon sona eren 'Annem' dizisinde liseli kız rolüyle seyircinin karşısına çıkan genç oyuncu Duygu Yetiş, bugün atv'de başlayacak 'Kış Masalı' adlı dizide bambaşka bir rol ve imaja bürünecek. Çekimleri Bursa'da yapılan dizi için 10 kilo veren Yetiş; dizide 'Esmer' karakterini canlandıracak. Genç oyuncu, rolünü benimsemiş; "Bu setin kapısından içeriye girdiğim, o kostümü giyip saçımı başımı yaptığım zaman tamamen 'Esmer' oluyorum" diye konuşuyor.
  * İki yıl liseli bir kızı oynadınız, 'Kış Masalı'nda ise bambaşka bir role bürünüyorsunuz. Bu, keskin bir geçiş değil mi?
  Ben bu keskin geçişten çok mutluyum açıkçası. 'Esmer' rolü benim için büyük değişiklik oldu. İnsanlar fragmanı görünce "Annem'deki kız mı bu?' diye soruyor. Hepimizin işe başlarken yapmak istediği de buydu. Başardık galiba...

  * Senaryoyu okuduğunuzda karakterle ilgili ne düşündünüz?
  Senaryoyu elime aldığım zaman, her sahnesini oynamak için can attım. Çünkü bütün sahneler dolu dolu. Sadece kendi sahnelerim için söylemiyorum, bütün oyuncuların sahneleri çok dolu ve neredeyse hepsini oynamak istiyorum. Zaten daha ilk bölümü okuduğumda tüylerim diken diken oldu. Bu projeyi kabul etmemdeki en büyük etken de, yönetmenimiz ve onun hayal gücüdür.

  * Peki canlandırdığınız 'Esmer' karakterinin hikayesi ne?
  'Esmer', masallardaki beyaz atlı prense inanan bir kız ve beyaz atlı prensinin ona geldiğini zannediyor... Beyaz atlı prens hakikaten geliyor ama bu prens evli! Çok masumca bir aşk doğuyor aralarında. Sonrasında neler olacağını ben de bilmiyorum ama söyleyebileceğim 'Esmer' açısından bakıldığında çok masum bir aşk bu.

  EROTİZM VAR
  * 'Esmer', 'vahşi güzel' olarak tanımlanıyor. O kızı benimseyebildiniz mi?
  Başta zorlandığım noktalar çok oldu ama artık 'Esmer'i benimsedim. Setin kapısından girdiğim, o kostümü giyip saçımı başımı yaptığım zaman tamamen 'Esmer' oluyorum. 'Esmer', altından kalkılması zor bir karakter ama Gül Oğuz'la, bu kadar güzel bir ekip ve oyuncularla çalışmak büyük şans... Zorlandığım her noktada bana çıkış yolunu gösterdiler.

  * Dizide erotizm ve cesur sahneler de var mı?
  'Esmer' ve Cemal Hünal'ın oynadığı 'Ali Murat' arasındaki erotizmi sadece cesur sahnelerde aramamak lazım. Bakışlarda var o erotizm. En basitinden, 'Esmer' uzaktan adamı izlerken de var. Yani erotizm duygusu var ama cesur sahnelerimiz normal dizi formatında.
   

Bu Sayfayı Paylaş