Sema Önür Kimdir - Sema Önür Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 1 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sema Önür Kimdir - Sema Önür Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sema Önür Kimdir - Sema Önür Resimleri - Sema Önür Biyografisi - Oyuncu Sema Önür  Sema Önür (d. 1958 Alanya) Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur.

  Uzun süre profesyonel tiyatro sanatçısı olarak çalıştı. 1977 yılında Devrimci Ankara Sanat Tiyatrosuyla başlayıp, Ankara Halk Tiyatrosu, Asaf Çiğiltepe Sahnesi, Kaktüs Kabare, Özgür Sahne, Bizim Tiyatro, Ankara Halk Oyuncuları ve Ekin Tiyatrosu'nda görevine devam etti. Toprak, Halkın Gücü, Deprem ve Zulüm, Eşeğin Gölgesi, Fehim Paşa Konağı, Müfettişler Müfettişi, Fareyi Öldürmek, Hastane mi Kestane mi, Bir Filiz Vardı, Banker Tanker, Hababam Sınıfı, Bürokratlar, Ah Bir Zengin Olsam, Ölelim mi Gülelim mi, Rosalba Pansiyonu, Bay İzzet'in İzzet-i Nefsi, Nazım, Deliler Boşandı, Alışamadım rol aldığı oyunlardan bazılarıdır.

  1993 yılına kadar süren tiyatro yaşamı 1985 yılından itibaren sinema ve televizyon çalışmaları ile birlikte devam etti. Tatlı Ali, Köy Doktoru, Cumartesi Eğlence Gecesi Parodiler, Köroğlu, Tarlam düştü Yerlere, Yağmuru Beklerken, Çökertme, Evimizin İnsanları, Kaçık, Altın Bilezik, Mercan Kolye, Küçük Besleme, Can Dostum, Bizim Aile, Mutlu Günler, İlk Aşk, Ana Kuzusu, Sihirli Ceket, Bizimkiler, Kralın Hayatı, Komşu Komşu, Kaygusuzlar, Kara Melek, Yasemince, Yılan Hikayesi, Çanta ve Ağlamak Yok rol aldığı filmler ve dizilerdir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sema Önür Kimdir Forum Tarih
Bilgisayarın gelişimi şeması Bilgisayar Hakkında Genel Bilgiler 20 Şubat 2013
Kuran'ı Kerimde Adı Geçen Peygamberlerin Şeması Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 19 Aralık 2012
İstiklal Marşının Uyak Şeması Seviyeli-Ciddi Konular 17 Haziran 2012
Tarih Devirleri Şeması Resmi Tarihi Bilgiler 24 Mayıs 2012
Nedim Zeper Semaver Şarkısı Sözleri Yerli şarkı sözleri 1 Mayıs 2012

Bu Sayfayı Paylaş