Selamlar Köyü Gümüşova Düzce

'Düzce Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 7 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Selamlar Köyü Gümüşova Düzce konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Gümüşova Selamlar Köyü - Selamlar Köyü Hakkında - Selamlar Köyü Tanıtımı - Selamlar Köyü Resimleri
  Tarihi

  Selamlar köyü balkanlaradan göç muhacırların oluşturduğu ilk adı ibrahimağa köyü olan düzceye bağlı gümüşova ilçesinin bir köyüdür. köyün adını MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bizzat kendi koymuştur atatürk bir seyhati sırasında balkan göçmeni olan bu köyde durur ve kendisine köylüler tarafından ayran ikram edilir ve atatürk bu köyün adı bundan sonra selamlar olsun der bu günün anısına her 18 TEMMUZ da köyde AYRAN BAYRAMI adı altında kutlamalar yapılır bu kutalamalara halk vali askerler belediye başkanı ve diğer bürokratlarlar katılırlar.

  Coğrafya

  Düzce iline 17 km, Gümüşova ilçesine 1 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 155
  1997 512

  fabrikalaşma sonucunda köy son zamanlarda göç veren değil göç alan bir yer olmuştur buna bağlı olarak köy nüfüsunda bir artış vardır.

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. ülkemizde başlayan sanayileşme sonucunda köyümüze ve köyümüz çevresine yeni fabrikalar açılmıştır bunun sonucunda köy halkının büyük çoğunluğuna istihdam sağlanmıştır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş