Selam vermek Rüya Tabiri

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Selam vermek Rüya Tabiri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Selam vermek

  Selam vermek selam verdiği kimse tarafından hayra emniyet ve ferahlığa ermeye Dargın olduğu kimseye selam vermek onunla barışmaya düşmanına selam vermek ona galip gelmeye onun düşmanlığından ve şerrinden emin olmaya Tanınmayan bir yaşlıya selam verrmek ilahi azaptan kurtulmaya tanınan bir ihtiyara selam vermek dikilmiş ağaçlara ve bol meyveye kavuşmaya Bir gence selam vermek düşmanına galip gelmeye Bir kadını yahut kızı isteyen kendinden evlenmeye yardımcı olmasını istediği birine selam verseve o adam da onun selamını alsa o kimsenin arzu ettiği kadınla evlenmesine Düşmanın selam vermesi barışma teklifine Selam vermek ve el sıkışmak safi hayra Selam borcu yerine getirmeye kardeşlik ve sevgiye dünya ve ahiret hayırlarına güzel söz işitmeye ve buna mukabelede bulunmaya delalet eder.
  Rüyada arasinda düsmanlik olmayan bir kimseye selam verdigini gören kimseye selam verdigi adam tarafindan ferahlik emniyet ve hayir erisir. Eger aralannda bir düsmanlik varsa o kimse selam verdigi adama galip gelir ve onun düsmanligindan ve serrinden emin olur. Eger selam verdigi adam ihtiyar ve taninmiyorsa o kimse Allah'in (C.C.) azabindan kurtulur. Eger selam verdigi adam ihtiyar ve kendisini de taniyorsa o kimse dikilmis agaçlara ve çok meyvelere nail olur. Selam veren kimse genç ve taninmiyorsa o kimse düsmanindan emin olur. Eger selam veren kimse selamim alan adamdan evlenmek için bir kadin istiyorsa o adam ondan istenilen kadini evlendirir. Eger selamim almazsa istedigi hanimi nikahlamaz iki kisi arasinda bir ticaret olsa birisi tarafindan digerine verilen selami digeri alsa o ticaret onlarin arasinda meydana gelir. Eger selamin cevapini vermezse aralarindaki ticaret tamamlanmaz. Bir kimseye rüyada düsman selam verse ve düsmaniyle beraber bir hediye de olsa düsmaninin ondan sulh talep etmesine ve ona olan borcunu ödemesine veya zimmeti kabul etmesine isarettir. Bazi tabirciler de bir kimse kendisini bir erkege selam veriyor görse o kimse üzüntüye düser dediler. Adeti üzere birisiyle musafaha yaptigini (el sikistigini) selam vererek onunla kucaklastigini görmesi sirf hayirdir. Rüyada selam vermek güzel söz isitmeye ve güzel söz söylemeye isarettir. Bir kimsenin rüyada düsmaniyle selamlasip sarilmasi aralarindaki düsmanligin gitmesine isarettir. Bir kimse meliklerin veya devlet baskaninin kendisine selam verdigini görse Allah-u Teala Hazretleri (C.C.) ona basiret ve hayirli gelecekler ihsan eder. Eger birisi tarafindan verdigi selami alinirsa o kimsenin arzu ettigi seyde kazanç ve faydasi ve ticareti meydana gelir. Eger selami alinmazsa o kimsenin mali geçmez yahut halk arasinda sözü dinlenmez olur. Bir kimsenin rüyada bir cemaata selam vermeden konusmasinin görülmesi o kimsenin Sünnet-i Seniyyeye muhalefet etmesine ve bidat seyleri islemesine isarettir. Birisi kendisine selam verse o da selamim almasa yahut selamim isaretle alsa yine tabir böylecedir. Bazen de selam vermek Müslüman olmaya isarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selam vermek Rüya Forum Tarih
Selam Vermekle İlgili Hadisler Sünnetler & Hadisler 18 Ağustos 2011
Selam Vermekle İlgili Ayetler Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 18 Ağustos 2011
Selamlaşmak neden önemli kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 24 Şubat 2016
Salâvat, Salâvat-ı Şerife, Salât u Selam, Peygambere Salâvatın Önemi, Faziletleri Peygamber Efendimiz (S.A.V) 17 Ekim 2013
Müslümanlar Arasında Selamlaşmanın Önemi ve Hükmü Nedir Dini Sorular ve Cevaplar 7 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş