Selam Söyle Benden Kendine (Resimli Şiir)

'Resimli Şiirler' forumunda Mavi_inci tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Selam Söyle Benden Kendine (Resimli Şiir) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Selam Söyle Benden Kendine


  [​IMG]


  Selam olsun bu satırlar gözlerine karşılık düşen, bu aşk mı bana yazdıran yoksa özlemlerimi mi avuturum bir tutam kelime çıkar kalemimden kirli, lekeli. Küçümsenmiş aşkım elimde kalan, bir sen vardın gitme diyen, bir sen görürdün sana yarattığım aşka karşı diz çöken bu utangaçlığımı. Sen değildin kendini özleten, yaratılan bir masalı anlamaktı bize düşen. Sen kaçmazken ben ağlardım neden bu gözlerim acıyor diye.

  Ben varolmazdım sevgilim. Sadece kederdim sana karşı. Verebildiğim bir demet göz yaşı. Yobazlığım tutar geceleri, kıyılarda anlatırdım seni kendime. Bir mehtap dinlerdi sözlerimi birde uzaklardan gelen dalgalar. Selam söylerdim rüzgarlara, kulağına fısıldasın seni sevdiğimi. Saçlarını benim için okşasın. Dudaklarından benim için öpsün. Oysa gökyüzünden düşen her yıldız bizimdi. Bizim dileğimizdi. Gözlerine sürdüğün parlaklığı ben silerdim sevgilim. Üzgünüm. Bir af değil bu intihar belki bu satırlar. Ben sensiz var oldum ama sensiz devam etmedim. Bir manzaradan seni seyretmekti bu aşk. Bir açıklama idin hayatıma karşılık düşen ve bir izdin tıpkı kor gibi.

  Sonbaharları ben anlattım sevgilim. Sensiz dökülen her yaprağa küfür ettim. Sensiz yağan yağmurun bir anlamı yoktu, omuzlarıma düşen damlaların ağırlığı canımı acıtırdı ve sen o damlaları izledin.

  Bir gül idi seni anladığım ve bir tutam rüzgar idi seni bana veren. Hapis ettim kendimi. Aklımın odaları kilitli. Kapılar ardında kalan sen, göremem ki bu kiri ve şimdi sevgili. Hiç bir iz kalmamalımıydı onca masal içinden birbirimize anlatıp içinde yaşadığımız. Kendimizi mi kandırmışız? Ben seni aşk ile anlamıştım oysa.

  Ben, gecelerin melodisinde dans eden şairim. Ne deliyim ne de akıl ile yürürüm. Zaman zaman sorarım rüzgarlara seni.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selam Söyle Benden Forum Tarih
Turnam Yare Selam Söyle (Turnam Gidersen Mardine) - Özgür Ölmez Müzik Videoları 16 Mayıs 2011
İclal Aydın - Uçak Babama Selam Söyle Müzik Videoları 26 Şubat 2010
Selamlaşmak neden önemli kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 24 Şubat 2016
Salâvat, Salâvat-ı Şerife, Salât u Selam, Peygambere Salâvatın Önemi, Faziletleri Peygamber Efendimiz (S.A.V) 17 Ekim 2013
Müslümanlar Arasında Selamlaşmanın Önemi ve Hükmü Nedir Dini Sorular ve Cevaplar 7 Ekim 2013

Bu Sayfayı Paylaş