Selülit oluşumunda en önemli etken

'Cilt Hastalıkları' forumunda Dine tarafından 12 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Selülit oluşumunda en önemli etken konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Selülit oluşumunda en önemli etken

  Farmakognozi ve Fitoterapi Derneği Üyesi ve Mikro-Gen Ar-Ge Direktörü Dr. Özgür Göknel, kafeinin, bir dönem selülite neden olmakla haksız yere suçlandığını ancak son yıllarda aklandığını açıkladı. "İşin ironik yanı kafein selülit yapmadığı gibi yağ yakıcı etkisiyle selüliti önlemekte ve selülit tedavisinde sıkça kullanılmaktadır." diyen Dr. Göknel, kafeinin masumiyetini şöyle anlattı:

  [​IMG]

  "Kafein deyince aklımıza hemen kahve gelir. Kafein, çay, kola ve çikolata gibi besin maddelerinin içeriğinde de bulunmaktadır. Ülkemizde çay ve kahve genellikle şekerle tüketilirken kola ise tam bir şeker deposudur. Aşırı miktarda aldığımız şeker, vücutta yağ olarak depolanır. Selülit tıbbi olarak hidrolipodistrofi olarak adlandırılır ve temelde cilt altı dokularında yağın en çok biriktiği bölgelerde gözlenir. Dolayısıyla selülitin gerçek sorumlusu şekerdir.

  YEŞİL ÇAYIN SIRRI
  Dr. Özgür Göknel, kafeinin yanı sıra; yeşil çaya da önemle dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Her gün yeni bir faydası keşfedilen yeşil çay, son yıllarda tıp dünyasının da göz bebeği olmuştur. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmenin yanı sıra yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı etkisiyle zayıflatma özelliği sıkça vurgulanan yeşil çay, diyetlerde de artık mutlaka öneriliyor."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selülit oluşumunda önemli Forum Tarih
Selülit Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 24 Ekim 2012
Hamileler Selülit Kremi Kullanabilir Mi Gebelik ve Annelik 10 Haziran 2011
Selülitten Kurtulma Yolları Güzellik & Bakım 27 Nisan 2011
Selülitlerden Kurtulmanın Yolları Güzellik & Bakım 18 Aralık 2010
Selülitler İçin Evde Bakım Önerileri El Ayak ve Vücut Bakımı 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş