Selülit kadınlarda güzelliğin bi işareti midir?

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Selülit kadınlarda güzelliğin bi işareti midir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Selülit'in yüz yıl öncesine kadar zenginlik ve güzellik sembolü olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde ise kadınların en büyük kabuslarından biri haline gelen
  Selülit'in yüz yıl öncesine kadar zenginlik ve güzellik sembolü olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde ise kadınların en büyük kabuslarından biri haline gelen selülitlerden kurtulmak artık çok kolay...


  Avrupa’nın en önemli bağımsız botanik dermatoloji enstitülerinden Dermatest tarafından “mucize ürün” olarak adlandırılan Deracine selülit serisi ile bu problemden kolayca kurtulabilirsiniz.


  Ergenlik çağından itibaren kadınların bedenleri, gebelik ve emzirme fonksiyonlarını yerine getirmek için yağ depolamaya başlıyor ve bu yağlar selülit oluşumuna neden oluyor. Deracine selülit serisi içerdiği yüzde 100 bitkisel COMPLEX D17 ekstresi ile selüliti yok etmekle kalmayıp nem dolaşımını düzenliyor; fazla suyu ve ödemi selülitli bölgeden atarak cildin elastikiyetini artırıyor.


  Tamamıyla bitkilerden oluşan doğal içeriğe sahip DERACINE ürünlerinin 12 hafta süren klinik testleri, Almanya’nın botanik dermatoloji konusunda en köklü, bağımsız enstitüsü Dermatest tarafından gerçekleştiriliyor.

  Selülitten Kurtulmanın Yolları...

  Dermatest Enstitüsü Genel Müdürü Dr. Gerrit Schlippe'nin verdiği bilgilere göre, selülitten kurtulmak mümkün. Selülit derinin en alt tabakası olan hipodermiste yağ dokusunu oluşturan deri altı yağ hücrelerinde yağ depolanmasına bağlı olarak gerçekleşen ve şekil bozukluğunun cilt yüzeyinde fark edilen bir tablodur. Selülit metabolizma bozukluğudur; kozmetik bir sorundur; bir hastalık değildir. Aslında yağ depolanmasının amacı olası gebelik ve ardından gelecek emzirme dönemi için gerekli olan enerjiyi depolamaktır. Bu oluşumu tetikleyen kadınlık hormonlarıdır, bu nedenle erkeklerde görülmez.
  Selülit derinin dış yüzeyinde görülen değişimler ile derinin iç katmanlarında görülen değişikliklere bağlı 4 dereceye ayrılır:

  1. derece: Deri yüzeyinde belirti olmaz. Derinin iç katmanlarında değişimler gözlenmeye başlar.
  2. derece: İstirahat halinde deri yüzeyinde değişiklik olmaz; ancak deri sıkıştırıldığında pürüzlülük gözlenir.
  3. derece: İstirahat halinde de deri yüzeyi pürüzlü görülür.
  4. derece: 3. dereceye ek olarak kabartı şeklinde ağrılı şişlikler vardır.

  ‘Deracine Selülit Kremi’ başlangıç aşamasındaki selülitlere karşı etkili olurken Türkiye’de bir ilk olan yoğunlaştırılmış ‘Deracine Selülit Serumu’ da ileri seviyedeki problemlere çözüm sunuyor. 12 hafta boyunca Deracine ile yapılan klinik testler sonucunda katılımcıların yüzde 100’ünde cilt sıkılaşması, yüzde 90’ında selülit görünümünde azalma ve yüzde 70’inde bacak çapında incelme gerçekleştiği belirtiliyor. Gerçekleştirilen klinik testler ile Deracine’in mucizevi sonuçlar verdiğini vurgulanıyor.
  Deracine ürünleri etkisini bitkilerden alıyor. Complex D17 içinde yağ depolamasını engelleyen, fazla yağın yıkımını sağlayan, kan dolaşımını düzenleyen, ödemi azaltan, cilde esneklik sağlayan bitkisel etken maddeler taşıyor. Bu yüzden Deracine, selülitlere en doğal ve hızlı çözüm olarak Dr. Gerrit Schlippe tarafından da öneriliyor
  alıntıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selülit kadınlarda güzelliğin Forum Tarih
Selülit Diyeti Nasıl Yapılır? Diyet Beslenme 24 Ekim 2012
Hamileler Selülit Kremi Kullanabilir Mi Gebelik ve Annelik 10 Haziran 2011
Selülitten Kurtulma Yolları Güzellik & Bakım 27 Nisan 2011
Selülitlerden Kurtulmanın Yolları Güzellik & Bakım 18 Aralık 2010
Selülitler İçin Evde Bakım Önerileri El Ayak ve Vücut Bakımı 21 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş