Selçuklu Anaokulu Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Selçuklu Anaokulu Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Konya Selçuklu Anaokulu Hakkında - Selçuklu Anaokulu Tanıtım - Selçuklu Anaokulu Resimleri - Selçuklu Anaokulu İletişim

  [​IMG]

  OKULUMUZU TANIYALIM

  Selçuklu Anaokulu Selçuklu İlçesinde Sakarya Mahallesi Ahmet Kabaklı Caddesi Tramvay Bakım İşletmeleri arkasında yer almaktadır. Okulumuz 1998 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılmış olup 1998-1999 öğretim yılında eğitime açılmıştır. Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bağımsız anaokuludur.

  Okulumuz fiziki koşulları açısından, okulöncesi eğitim kurumlarında olması gereken niteliklere sahiptir. Okulumuzda 8 derslik,müdür odası, müdür yardımcısı odası,öğretmenler odası,memur odası,oyun salonu,çok amaçlı salon , yemekhane, mutfak, kitaplık , kostüm odası, hizmetli odası,bekleme salonu bulunmaktadır.

  Ayriyeten okul bahçemizde oyun parkı bulunmaktadır.

  Okulumuz doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Okulumuzun derslikleri yeterince geniş olup sınıf etkinlikleri için gerekli olan donanıma sahiptir. Dersliklerimizin içinde üçer tane çocukların kullanabileceği şekilde tuvalet ve lavabolar mevcuttur. Yine sınıf içerisinde depo ve vestiyerler bulunmaktadır. Okulumuzda sanayi tipi mutfağımız bulunmaktadır. Genişlik ve havalandırması yeterlidir.Çocuklarımıza verdiğimiz yemekler aşçımız ve yardımcısı tarafından hijyenik koşullarda titizlikle yapılmaktadır.Hazırlanan yemek örnekleri bir sonraki güne kadar(24 saat ) bekletilmektedir.

  2009-2010 öğretim yılında okulumuzda 4 yaşta 24, 5 yaşta 95, 6 yaşta 152 olmak üzere 271 öğrencimize 11 şubede eğitim verilmiştir. Okulumuzda 08.00-17.00 saatleri arası tam gün, 07.30-12.30 sabahçı, 12.30-17.30 saatleri arası öğlenci gruplarla eğitim-öğretim yapılmaktadır.

  Okulumuzda yapılan eğitim-öğretimde çocuklarımızın Zihin, Dil, Bilişsel, Psiko-Motor ve Sosyo Kültürel gelişimlerine etki edecek dersler ve faaliyetler yapılmaktadır.Çocuklarımız İlköğretime ve ilerde kendi kendilerine yeten insanlar olmaları için hayata hazırlanmaktadır.

  Okulumuzda okul müdürü, 1 müdür yardımcısı ,11 öğretmen ,1 Memur,2 hizmetli,mutfakta 3 çalışanımız,yemekhanede 2 servis elemanımız ve her sınıfta 1 tane olmak üzere çocukların genel bakımı ve sınıfın temizliğinden sorumlu yardımcı bayanlar çalışmaktadır.

  Okulumuz temizlik ve düzenli olmasından dolayı Milli Eğitim bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından verilen “Beyaz Bayrak”ı almaya hak kazanmıştır. Konya Valiliğimiz tarafından bir Başarı Belgesi ve bir Teşekkürle onurlandırılmıştır.Yine İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil ŞAHİN ve Müfettişler Kurulu Başkanımız Tahir YURTSEVEN tarafından Başarı belgesiyle onurlandırılmıştır.

  DEĞER VE İLKELERİMİZ

  • Atatürk ilke ve inkılâplarını esas alırız.


  • Öğrencilerimizin geleceğinin bizim geleceğimiz olduğuna inanırız.


  • Okulumuzda her öğrencinin gelişmesi için ortam hazırlarız.


  • Başarının takım çalışmasıyla yakalanacağına inanırız.


  • Değişimin ve sürekli gelişmenin önemine inanırız.


  • Öğrenci, veli ve toplum beklentilerine odaklı çalışırız.


  • Ortak aklı kullanarak kararlar alırız.


  • Fırsat eşitliğini okulda yaşatırız.  MİSYONUMUZ

  Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim-öğretim programını çevre faktörlerini de dikkate alarak etkili ve verimli bir şekilde uygulamak, öğrencilerin kabiliyetlerine ve ihtiyaçlarına uygun bir eğitim hizmetini sunmak, okulda öğrenmenin kalitesini artırmak temel işlevimizdir.

  VİZYONUMUZ

  Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak, hizmetin yürütüldüğü çevrede en kaliteli okul öncesi eğitim merkezi olmak.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / SELÇUKLU
  Adı: SELÇUKLU ANAOKULU
  Adresi: SAKARYA MAH. AHMET KABAKLI CAD.NO 27
  Telefon Numarası: 3322514177
  Faks Numarası: 3322490084
  E-mail Adresi:
  Web Adresi:
  http://www.selcukluanaokulu.com/

  Okulumuzdan Resimler

  [​IMG]
  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selçuklu Anaokulu Konya Forum Tarih
Melikşah Anaokulu Selçuklu Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 20 Temmuz 2010
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti fethettiği yerlerde ne tür eserler inşa etmiştir Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Türkiye Selçuklu DevletininAnadoluda yaşayan farklı inançtan milletlere karşı tutumu kısaca Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Selçuklu devletinin yıkılma nedenleri maddeler halinde Tarihi Bilgiler 7 Şubat 2015

Bu Sayfayı Paylaş