Selçuk - Yedi Uyuyanlar ve Hikayesi...

'Ege Bölgesi' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Selçuk - Yedi Uyuyanlar ve Hikayesi... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Hikayesi..

  Vedius Gymnasiumu yanından doğuya doğru dönen asfalt yol Yedi Uyuyanlar Mağarası’na ulaşır. İmparatorluk içindeki Hıristiyanların Roma Devleti ile anlaşmazlığa düştükleri en önemli konu İmparator Kültü’dür.

  Bu kült gereği Hıristiyanlar İmparator Tapınağı’na kurban sunma görevini yerine getirmeyince devlet tarafından imparator düşmanı sayıldılar. Bunlar devlet düşmanları gibi işlem gördüler.

  İmparator Decius zamanında yaşayan yedi Hıristiyan genç İmparator Tapınağı’nda yapılması gereken kurban sunma işlemini yerine getirmek istemedikleri için kentten kaçıp buradaki bir mağaraya saklanIRlar. Yedi genç bir süre sonra uykuya dalarlar.

  Uyandıktan sonra yiyecek almak için kente gittiklerinde yalnız bir gece değil 200 yıl uyudukları ve Roma İmparatorluğu’nun her yanında Hıristiyanlığın yaygınlaştığını öğrenirler.

  Durumu haber alan imparator Theodosius II bunu ‘Resurrection’ yani ölümden sonra insan ruhunun yeniden dünyaya geleceği inanışının bir göstergesi olarak kabul eder. O dönemde bu konunun tartışması kiliselerde yapılmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selçuk Yedi Uyuyanlar Forum Tarih
Selçuk'ta Yedi Uygarlar Efsanesi Hakkında Bilgi Masallar-Hikayeler-Destanlar 1 Ocak 2011
İZMİR Yedi Uyurlar Mağarası (Selçuk) İzmir Tanıtımı 22 Mart 2009
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti fethettiği yerlerde ne tür eserler inşa etmiştir Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Türkiye Selçuklu DevletininAnadoluda yaşayan farklı inançtan milletlere karşı tutumu kısaca Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş