Selçuk İnan'dan Açıklamalar

'Trabzonspor' forumunda NeslisH tarafından 8 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Selçuk İnan'dan Açıklamalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Takımımızın başarılı oyuncularından Selçuk İnan gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

  “Yanlış yorumlar beni üzdü”
  Öncelikle Teknik Direktör Ersun Yanal’ın ayrılışının ardından kendisine yönelik yapılan yorumlara cevap veren Selçuk İnan sözlerine şöyle başladı: “Bu her takımda olabilecek bir durum. Takımı Ersun Yanal kurdu ancak sözleşmeler teknik direktörle değil kulüple yapılır. Elbette onun gidişi hepimizi üzdü ama bundan etkilenmedik. Çünkü biz profesyonel futbolcularız. Paramızı kulüp ödüyor. Herkes gelip geçici kulüp ise kalıcıdır. Bu bilinçle hareket ediyoruz. Geçen hafta yaşadığım hastalık nedeniyle son 3 antrenmana katılamadım. Gribal enfeksiyon geçirdim. Bu süreçte sağlık kurulumuz tarafından serum tedavisi uygulandı. Kötü durumdaydım, yorgundum ama Ahmet hocayla görüşerek görev verilmesi halinde Kayserispor maçında oynayabileceğimi söyledim. Ancak kendisi daha büyük sorun yaşamamak adına olsa gerek beni kadroya almadı. Ancak oynamamam farklı yorumlara neden oldu. Bunların arasında eski futbolcu abimiz Serdar Bali’nin “Ben onun hasta olduğuna inanmıyorum. Ersun Yanal’ın gidişine üzüldü ve kulübe tepki gösteriyor. Bence o yüzden oynamıyor” şeklindeki sözleri beni çok etkiledi. Bugüne kadar gerek onun gerekse de diğer yorumcuların benimle veya takımla ilgili değerlendirmelerine hiçbir şey demedim. Bu onların işidir. Ama karakterime ve adamlığıma da asla laf söyletmem. Serdar ağabeyin yaptığı bu değerlendirme beni son derece üzmüştür. Bu konuda çok hassasım. Beni tanımadan bilmeden, böyle yorumlar yapılmasını doğru bulmuyorum. Böyle konular araştırılarak kamuoyuna aktarılır. Bilgi almadan insanlar akıllarına geleni söylerse toplum da yanlış yönlendirilir. Umarım bir daha böyle bir durumla ne ben ne de arkadaşlarım karşılaşırız”

  “Başarılı görüyorum”
  Sezon başında kendilerine Avrupa Kupaları’na katılmayı hedef olarak koyduklarını belirten Selçuk, “Aldığımız sonuçlar bizi şampiyonluk hedefine sürükledi. Şimdi de olmayacak diye bir şey yok. Liderle 4, ikinciyle aramızda 3 puan fark var. Önümüzde 4 maç bulunuyor. Hepsini kazanırsak şampiyon olarak da ligi tamamlayabiliriz. Ama her takım iniş çıkış yaşayabilir. Fenerbahçe ve Galatasaray da hedeflerinden uzak kaldı. Ben kendimizi başarılı görüyorum. Liderle aramızda fazla puan farkı yok. Ayrıca sezon başındaki hedefimizi yakalamış durumdayız” dedi.

  “Elimden geleni yapıyorum”
  Kendisini iyi hissettiğini ifade eden Selçuk, şu ana kadar 30 maçta görev aldığını, bundan böyle oynayıp oynayacağını da her zaman olduğu gibi teknik heyetin belirleyeceğini vurguladı. Görev aldığı her maçta elinden geleni ortaya koyduğunu da kaydeden Selçuk, “Gerek ben gerekse arkadaşlarımız kötü oynasak da mücadeleden kaçmıyoruz. Aldığım parayı hak ederek kazanıyorum. Elimden geleni sahaya yansıtıyorum. Form düşüklüğünü her futbolcu yaşar ama ben profesyonel anlamda işimi yapmaya çalışıyorum” açıklamasında bulundu.

  “Daha iyi olacak”
  Tam anlamıyla kendini gösteremediğini kabul eden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce ofansif oynuyordum. Şimdi ise defansif görev yapıyor, ön libero olarak oynuyorum. Bu zamana kadar skor anlamında yaptığım katkı bence normaldi. Diğer ön liberolarla karşılaştırıldığında öne çıktığım da söylenebilir. Kendimden performans anlamında fazla memnun değilim. Ancak bu sezon yeni bir takım kuruldu. Benim için yeni bir şehir, yeni bir heyecan. Buna alışmak gerekiyor. İleride daha iyi olacağımı biliyorum”

  “Büyük takımdayım”
  Kulübümüzle iki yıllık daha sözleşme bulunduğuna da dikkat çeken Selçuk, “Ben buraya şampiyonluk yaşamaya geldim. Trabzonspor büyük bir takım. Başka bir takıma gitmek gibi bir hedefim yok. Burada başarılı olmak istiyorum. Önümüzdeki 2 yıl içinde hedeflerimize ulaşacağımızı düşünüyorum” yorumunu yaptı.

  “Kazanmak istiyoruz”

  Kocaelispor maçını kazanmak istediklerini belirten Selçuk, “Türkiye’e artık her maç zor. Tüm takımlar onuruyla mücadele ediyor. Dolaysıyla Kocaeli’de bizi zor bir maç bekliyor. Kayserispor karşısında aldığımız galibiyet moralimizin ve inancımızın yükselmesini sağladı. Ne olursa olsun bu maçtan da galip ayrılmak istiyoruz” diye konuştu.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş