Selçuk üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda DeMSaL tarafından 4 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Selçuk üniversitesi Bilgisayar Mühendislik Fakültesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar Mühendislik Fakültesi - Selçuk üniversitesi


  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü eğitim öğretim faaliyetlerine 1994 yılında başlamıştır. Bir yıllık hazırlık sınıfı eğitimi ise 1999-2000 yılından bu yana uygulanmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Bilgisayar Yazılımı, Bilgisayar Donanımı ve Bilgisayar Bilimleri olmak üzere 3 farklı dalda eğitim vermektedir. Bölümde 1998-1999 yılından bu yana yüksek lisans eğitimi de verilmektedir.

  Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde 2 adet genel bilgisayar laboratuarı, bir adet mikroişlemci laboratuarı, bir adet elektronik ve lojik laboratuarı ve bir adet de proje laboratuarı bulunmaktadır. Bölümde hizmet veren çift işlemcili bir server, bilgisayarların kontrolü için bir adet NT-server, web ve email server olarak kullanılan bir adet de Linux server bulunmaktadır. Bölüm 2 adet derslik ve bir adet amfi ile 20 adet akademik elemanla eğitim vermektedir. Bölümün sosyal ve kültürel faaliyetlerini organize eden SUBETEK adında bir kulübü de bulunmaktadır.

  Bölüm, lisans eğitiminde öğrencilerine modern dünyada bir bilgisayar mühendisi olarak kendilerine gerekli beceri, yetenek ve bilgiyi vermekte, başarılı bir iş hayatının ve kariyerlerinin devamı için profesyonel gelişimlerini sürdürebilecekleri sorumluluk ve profesyonellik duygusunu aşılamaktadır.

  Yüksek lisans eğitiminde, öğrencilerinin ileri ve modern araştırma çalışmalarına katılmalarını sağlamakta, ileri düzeyde bilgi sahibi olmuş mühendis ve araştırmacı olabilmeleri için gerekli teknik tecrübeyi vermektedir. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü tasarım, üretim, uygulama ve bilgisayar ile bilgisayarla ilgili cihazların yazılım ve donanımına hakim olabilmek için gerekli eğitimi vermektedir.

  Bilgisayar Mühendisleri özel yada devlet sektöründe network uzmanı, sistem yöneticisi, yazılım mühendisi yada bilgi işlem yöneticisi olarak çalışabilmektedirler. Ayrıca özel enstitü yada araştırma merkezlerinde araştırmacı olarak çalışabilme imkanları olabildiği gibi üniversitede akademik kariyer de yapabilirler.

  http://www.mmf.selcuk.edu.tr/bilgisayar/
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Selçuk üniversitesi Bilgisayar Forum Tarih
Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 3 Mart 2011
Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Hakkında Bilgi Üniversiteler 1 Şubat 2011
Selçuk Üniversitesi - Eğitim Fakültesi Üniversiteler 18 Temmuz 2010
Selçuk Üniversitesi Taban ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Selçuk Üniversitesi Hakkinda Bilgiler ve Resimleri Üniversiteler 1 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş