Seka Park

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Seka Park konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Seka Park

  [​IMG]

  Seka İzmit Kağıt Fabrikası 520 dönümlük arazisi üzerine kurulan SEKA Park, Türkiye'nin en modern parkı olarak hizmet veriyor.
  Bir zamanlar Türkiye'nin en önemli kağıt üretim merkezi olan İzmit Seka Kağıt Fabrikası'nın 520 dönümlük arazisi bugün Seka Park adıyla örnek bir sosyal yaşam alanı olarak kullanılıyor.

  15 metre yüksekliğinde ve 150 metre çapında oluşturulan yapay çim tepe ile, yürüyüş yapmaktan uçurtma uçurmaya; çocuk parklarından festivallere kadar birçok aktivitenin düzenlendiği Seka Park, çok sayıda ilki bünyesinde barındırıyor.Avrupa'nın en büyük 5. tırmanma duvarı, yapay kum plajı, 10000 kişilik konser ve performans platformu, yüz binlerce m2 çim alan, yürüyüş ve bisiklet yolu, basketbol sahası, futbol alanı, 800 araçlık otopark ve silo cafeler bulunmaktadır

  Seka Park Türkiye'nin en büyük Kay Kay Pistine ev sahipliği yapıyor. Pist; hem dünya şampiyonaları hem de özel gösterilere uygun yapılandırıldı. Birinci etapta yer alan, 50 metre genişliğinde 9 metre yüksekliğinde yapay tırmanış duvarı Avrupa'nın en büyük ve uzun ilk 5 duvarı arasına girecek. Toplam 2 bin 800 parçadan oluşan duvar, dünya şampiyonalarının yapılabileceği standartlarda.
  İzmit Seka Skate Park şu an için Türkiye'deki en iyi skate park.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Parkın sahil kısmının bir bölümünde yapay kum plajı oluşturuldu. Tamamen temiz kumdan yapılan plajda, çeşitli spor etkinlikleri gerçekleştirilecek.

  Depremde zarar gören eski iskelelerin yerine inşa edilen çok fonksiyonlu iskeleler, hem Seka Park'a deniz yoluyla ulaşımı sağlıyor hem de sosyal ve sportif aktiviteler için nitelikli bir rekreasyon alanı kazandırıyor.

  Deniz üzerine inşa edilen Kent Balkonu sayesinde Kocaelililer; Körfez'in güzelliğini, su oyunlarını ve konserleri farklı bir açıdan doyasıya izleyebilecekler.

  Denize inşaa edilen performans platformu ve sahilde yapılan ahşap amfi, 10 bin kişiye konser verilecek şekilde tasarlandı.

  Kocaeli'nin denizle, yeşille, tabiatla barışının en büyük simgesi ve Türkiye'nin ilk endüstriyel dönüşüm projesi olan SEKAPARK bir kent estetiği harikasıdır.
  Deniz kenarında kilometrelerce sahil tamamen halka açık park yapıldı.
  İsteyen piknik, isteyen spor, isteyen yürüyüş yapıyor, stres atıyor.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Nisan 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Seka Park Forum Tarih
Kavuklu İle Pişekar Fıkra & Komik Yazılar 12 Haziran 2017
Seka Çocuk Dostları İlköğretim Okulu Bilgileri Körfez Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 21 Nisan 2012
Seka İlköğretim Okulu Bilgileri Çay Afyonkarahisar Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Aralık 2011
Aksu Seka İlköğretim Okulu Merkez Giresun Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 21 Ağustos 2010
Seka İlköğretim Okulu Kastamonu Taşköprü Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 26 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş