Şehir Tiyatroları'nın Yeni Oyunu: Binali İle Temir

Dine

Özel Üye
#1
Sponsorlu Bağlantılar
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ocak ayının üçüncü haftasında da yeni bir oyunla tiyatro seyircinin karşısına çıkıyor. Binali ile Temir adlı yeni oyun 20-31 Ocak 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.

Murathan Mungan’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın sahneye uyarlayıp, yönettiği Binali ile Temir oyunu, insanlardan uzak bir dağda yaşanan hesaplaşmanın hikâyesi. Çoban Temir’in ormanda yaralı olarak bulduğu namlı bir eşkıya olan Binali, yaralı haliyle kendine yardım eden Temir’e buyruk vermeye kalkışır. Ancak bu tavır buyruk almayı bilmeyen Temir’in hiddetiyle karşılanır. Ne namlı bir eşkıya olmasının ne de gücün korkusunu taşımayan Temir, Binali’ye karşı bir cengi başlatır. İyileşmeyi bekleyen Binali’nin de cenk sırası gelecektir. Silahları erkeklik, cesaret, güç ya da sevgi olan “cenk”i kazananı aslında ruhu en az yaralı olanın gücü belirleyecektir.

Dramaturgluğunu Dilek Tekintaş’ın, sahne tasarımını Barış Dinçel’in, kostüm tasarımını Gamze Kuş’un, müzik tasarımını Çiğdem Erken ve Uskan Çelebi’nin, ışık tasarımını Mustafa Türkoğlu’nun, efekt tasarımını Mustafa Emin Duman’ın yaptığı oyunda; Haldun Ergüvenç, Yıldırım Fikret Urağ, Gün Koper ve Uskan Çelebi rol alıyor.
 

Üst