Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

'Cilt Hastalıkları' forumunda Dine tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sedef Hastalığı Tedavisinde Son Sistem: B-Clear

  Sedef hastalığı tedavisinde çok çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Tedavi şekli; hastalığın çeşidi ve şiddeti, bulunduğu alan, hastanın yaşı ve sağlık durumu dikkate alınarak seçilir. Ultraviyole, sedef hastalarının şikayetlerini azaltabilir. Orta ve şiddetli sedefi olan, lokal ilaç tedavisine cevap vermeyen veya bu tedavi için çok yaygın hastalığı olanlarda uygulanabilir. Güneş ışığı ve suyun sedef hastalarında faydası uzun zamandır bilinir. Ancak kontrolsüz güneşlenmek hastalara zararlı da olabilmektedir. Güneş yanığı hastalığın artmasına neden olabilir.
  Özellikle açık tenli kişilerde ultraviyole deri kanseri riskini arttırmaktadır. Ultraviyole ışık kaynakları, güneş ışıklarından ultraviyole A ve B'nin tedavi amaçlı kullanılması için geliştirilmiş yapay cihazlardır. Böylece ultraviyole, kontrollü ve düzenli bir şekilde doktor tarafından uygulanabilir. Ultraviyole, sedef hastalarında yüksek olan deri hücrelerinin gelişme hızını azaltır.
  UvA (PUVA)
  Psoralen içeren ilacı içen hastaya ultraviyole A tedavisi uygulanır. Psoralen gözün lens kısmında birikeceğinden hastalar tedavi alırken güneş batıncaya kadar UvA geçirmeyen güneş gözlükleri kullanmalıdır.
  UvB
  UvB tedavisi güvenilir ve etkilidir. Ağızdan ilaç alınması gerekmez. Seanslar halinde uygulanır.
  BClear
  Sedef hastalığı tedavisinde kullanılan ileri teknolojiyle geliştirilmiş yeni bir UvB cihazıdır. Fiber optik iletim sistemine sahiptir. Böylece normalde kabin tedavisi şeklinde uygulanan ultraviyole tedavisinin sadece hastalıklı bölgelere uygulanmasına olanak sağlar. Hastalıklı alanlarda yüksek dozlar kullanılarak tedavi seansları azalır. Sağlıklı cilde ışık verilmediğinden bu alanlarda yan etki olmaz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sedef Hastalığı Tedavisinde Forum Tarih
Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? Şifalı Bitkiler 9 Ocak 2012
Sedef Hastalığına Bitkisel Tedavi Cilt Hastalıkları 30 Nisan 2011
Psoriazis Sedef Hastalığı - Psoriazis Sedef Hastalığı Hakında Geniş Bilgi Cilt Hastalıkları 7 Mayıs 2010
Sedef Hastalığına İyi Gelen Bitkiler Şifalı Bitkiler 18 Şubat 2010
Sedef hastalığı, psoriasis: Cilt Hastalıkları 19 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş