Section 8

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 17 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Section 8 konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  [FONT=Trebuchet MS, Tahoma]Section 8[/FONT]

  KATEGORİ : FPS, Multiplayer
  ÜRETİCİ FİRMA : TimeGate Studios
  YAYINCI FİRMA : SouthPeak Interactive
  OYUNUN SİTESİ : www.joinsection8.com
  HANGİ OYUNA BENZİYOR? : Unreal Tournament III, Chrome 2
  SİSTEM GEREKSİNİMLERİ : Windows XP SP3 ya da Vista SP1, P4 3 GHz, NVIDIA GeForce 7800 ya da ATI Radeon X1800, XP için 1GB Vista için 2 GB Ram, 6 GB Boş Harddisk Alanı
  YAZAR : Onur TUFAN
  YAYIN TARİHİ : 8.9.2009  Şuaralar oyun sektörü bir hayli durgun, özellikle de PC oyun sektörü. Neyse ki bu ayın ortalarına doğru sektör de bu durgunluğunu üzerinden atacak. Şuan içinde bulunduğumuz tüm bu durgunluğa rağmen yinede kaliteli oyunlar da çıkmıyor değil. Örneğin geçtiğimiz günlerde Wolfenstein oyunu yayınlanmıştı ve bu oyun bizi bir hayli oyalamaya yetti. Şimdiyse bizi oyalama sırası Section 8'de. Her türden oyuncunun hoşlanabileceği bir oyun olmasa da Section 8 bizleri oyalamayı başaracaktır.

  KLASİK SENARYO
  Unreal Tournament serisini çoğu oyun sever bilir, oynamamışsa bile en azıyla ismini duymuş ya da bir yerlerde karşılaşmıştır. Unreal Tournament multiplayer tabanlı bir oyun. İşte Section 8'i de Unreal Tournament sınıfına sokabiliriz. Oyun her ne kadar multiplayer tabanlı olsa da oyunun single player modu da mevcut. Corde's Story adındaki modda, Corde karakterini yönetiyoruz ve onun hikayesini yaşıyoruz. Oyunun hikayesi ise kısaca şöyle… İnsanoğlu yıldızlar arası seyahati keşfetmiş ve galaksiyi kolonileştirmeye başlamıştır. ARM of Orion adındaki bir grup merkezden en uzaktaki yerleşim yapılmamış gezegenlerin ana yönetim ile bağlantısını kesmeye başlar ve bu bölgeleri ele geçirerek kendi varlığını hükümetten gizli tutar. Uzayda yolculuk yapmak yavaş olduğu için uzak bölgelerle irtibata geçmek veya o bölgelere seyahat etmek birkaç hafta sürmektedir ve bu süre ARM'ın bu gezegenleri ele geçirip kendi üslerini kurması için ve çok yakında kendilerine müdahale edecek olan hükümet güçlerine karşı hazırlanmak için yeterlidir. Hükümet ARM of Orion'ın varlığını keşfettikten sonra, içlerinde Alex Corde'nin de bulunduğu 8'inci zırhlı piyadesini ARM istilasını soruşturmak ve onlara karşı savaşmak için olay yerine yollar. Oyun senaryo bakımından güzel olsa da bir hayli klasik olmuş ve oyunun senaryo bakımından Aliens ve Starship Troopers gibi uzay temalı filmlerin bir hayli etkisinde kaldığını rahatlıkla görebiliyoruz.

  Oyundaki görevlerimiz ise bir şeyleri havaya uçurmak, bilgisayarları, uyduları hacklemek gibi görevler. Yani oyun kendinden önceki benzer oyunlara görev tabanı açısından da bir hayli benziyor. Oyunda boss savaşları da mevcut. Bosslar genel olarak bizden daha fazla donanıma ve daha üstün niteliklere sahip oluyorlar. Bu yüzden onlara karşı doğrudan savaşmak yerine taktik geliştirerek savaşmanız daha yararlı olacaktır. Ancak boss savaşlarının bir hayli zevkli olduğunu da söyleyebilirim.

  Oyunun single player modunda göreve ilk başladığımızda ve her öldüğümüzde uçaktan atla¤¤¤¤¤ savaş meydanına geliyoruz, yani öldüğümüz yerde yeniden dirilmek gibi bir durumumuz yok. Oyunda check point sistemi mevcut ve öldükten sonra en son check point yaptığımız yere iniş yaparak görevimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Oyunda ki görevlerimizi oldukça geniş multiplayer haritalarında gerçekleştiriyoruz, bu geniş haritalarda teknik donanım açısından en az bizim kadar yeterli, yapay zekası da oldukça iyi düşmanlarımıza karşı savaşıyoruz. Aslında oyunun single player modunu multiplayer mod için bir hazırlık olarak düşünebilirsiniz. Single player modunda oyuna ısının ve multiplayer modunda da gerçek düşmanlarınıza karşı savaşın.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Section Forum Tarih
Section 8, PS3' e yapılıyor! Oyun Haberleri 18 Şubat 2010
GoldenSection Notes 4.1 build 1509 İndir G-H 13 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş