Search Engine Optimization Nedir ?

'vBulletin Destek ve Sorunlar' forumunda UquR tarafından 12 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Search Engine Optimization Nedir ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Search Engine Optimization Nedir ?


  Arama Motoru Optimizasyonu Ne Demektir?
  Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization - Search Engine Optimization); bir web sitesinin belirli anahtar kelimeler için arama motorları sonuçlarında en yüksek sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Bir web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda çıkabilmesi için birçok etken bulunur. Bunlardan en önemlileri; web sitenize bazı sitelerden link verilmiş olması, web sitenizde bulunan tüm sayfaların optimizasyon kurallarına göre dizayn edilmiş olmasıdır.

  Arama Motoru Optimizasyonu Konusunda Nelere Dikkat Ederiz?
  İlk olarak sizin için en uygun anahtar kelimelere beraber karar veririz. Bu anahtar kelimeler baz alınarak web sitenizin bütün sayfaları incelenir. Sayfaların başlık kısmından en ince detayları anlatan yazılara kadar her türlü web öğesi üzerinde optimizasyon işlemleri gerçekleştirilir.

  Seçilen anahtar kelimeler ile arama motorlarında yapılan aramalarda sonuç sayfalarında çıkan rakiplerinizin siteleri incelenir.

  Web sitenizin arama motorları gözündeki popülerliğini artırmak için sizinle link değişimine gidebilecek web siteleri araştırılır ve link verilmesi sağlanır.

  Arama Motoru Optimizasyonu Faydaları Nelerdir?
  Sitenize en fazla kaliteli ziyaretçi çekebilmenin en uygun yolu arama motoru optimizasyonu ile sağlayabilirsiniz. Çünkü arama motoru optimizasyonunun temelinde web sitenize uygun ve hedef kitlenin arama motorları ile arayabileceği anahtar kelimeler yatar. Her bir anahtar kelime için optimize edilerek oluşturulmuş sayfalar ile arama motorlarında ilk sayfada hatta ilk sırada yer almanız mümkün.

  Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu ise; optimizasyon sonunda sitenizde oluşacak ziyaretçi yoğunluğunun isteklerine hem teknik hem de müşteri memnuniyeti açısından cevap verilebilmesidir. Arama motoru optimizasyonu sonucunda oluşacak trafiğe web sitesinin teknik alt yapısının müsait olması gerekir.

  Bir web sitesinin arama motorları açısından optimize edilebilmesi için bazı teknik şartlara uygun olması gerekir. Örneğin; web sitesinin sorunsuz erişilebilir ve web sitesinde bulunan kodların doğru çalışır olması gerekir. Bu teknik şartları sağlayan bir web sitesi üzerinde optimizasyon işlemleri başlayabilir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Search Engine Optimization Nedir ? SEO nedir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Search Engine Optimization Forum Tarih
vBSEO Search Engine XML Sitemap 3.0 vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 16 Kasım 2010
Search Engine Composer 5.9 İndir Download Yükle S-T 19 Aralık 2009
Accurate Monitor for Search Engines 2.8 Indir A-B 19 Kasım 2009
Search Engine Builder Professional 2.84 Build 91013 İndir Web Programlama & Scriptler 17 Ekim 2009
Search Engine Builder Professional 2.80 Build 90818 İndir Web Programlama & Scriptler 27 Ağustos 2009

Bu Sayfayı Paylaş