Seçmen Listesine bir itirazda Yeşilalan'dan geldi

'Mardin Tanıtımı' forumunda NeslisH tarafından 28 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Seçmen Listesine bir itirazda Yeşilalan'dan geldi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nusaybin ve Yeşilli İlçesindeki seçmen sayılarına yapılan itirazlardan sonra dün de Yeşilalan Beldesinde ikamet eden 102 seçmen isimlerinin seçmen listelerinden silindiği iddiası ile İl Seçim Kuruluna itirazda bulundular.
  [​IMG]
  Yerel seçimler öncesi seçmen listelerine yapılan itirazlar devam ediyor. Nusaybin ve Yeşilli İlçesindeki seçmen sayılarına yapılan itirazlardan sonra dün de Yeşilalan Beldesinde ikamet eden 102 seçmen isimlerinin seçmen listelerinden silindiği iddiası ile İl Seçim Kuruluna itirazda bulundular.
  Konu hakkında bir açıklama yapan DTP Mardin İl Başkanı Hilmi Öncü, askı listelerinde yaptığı incelemeler sonucunda, çok sayıda yanlış kayıt tespit edildiğini öne sürdü. Öncü, Yeşilalan Beldesinde daha önceki seçimde bin 150 seçmen olduğunu sistematik olarak bunun ilk listede 970, ikinci listede 802’ye üçüncü listede ise 734 seçmene düştüğünü bildirdi.
  Savur İlçesine bağlı Yeşilalan Beldesinde seçmen listelerinde yapılan incelemeler sonucunda Yeşilalan Belde Belediye Başkan adayı Gülbeyaz Güneş ise belde de yaşayan 102 seçmenin listelerden silindiğini hatırlatarak gerçek seçmen listelerinin oluşturulmasını sağlanması ile adil ve demokratik bir seçimin gerçekleştirilmesi için” seçim kuruluna başvurduklarını kaydetti. Güneş, seçim kurulundan, “Gerçek dışı beyanda bulunanların TCK’nın ilgili maddeleri uyarınca gerekli mercilere bildirilerek, haklarında yasal işlem başlatılması için gereğinin yapılmasını isteyeceklerini”bildirdi.
  Güneş’in açıklamasının ardından partililer, Mardin İl Seçim Kuruluna itiraz dilekçesini ve bazı belgeleri sundu.

  Nezir Güneş
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Seçmen Listesine itirazda Forum Tarih
Tango Galata Kitabı - Seçmen Topuzoğlu Kitap, Resim ve Dergi 24 Ağustos 2011
2011 seçmen listesi Konu Dışı Başlıklar 15 Mayıs 2011
Haziran seçimleri Seçmen Listesi 2011 Konu Dışı Başlıklar 15 Mayıs 2011
Haziran 2011 Seçmen Listesi Konu Dışı Başlıklar 13 Mayıs 2011
Seçmen listesi sorgulama 2011 Haber Arşivi & Gündem 4 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş