SBS'nin başvuru süresi uzatıldı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 2 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  SBS'nin başvuru süresi uzatıldı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Seviye Belirleme Sınavlarına (SBS) çeşitli nedenlerle başvuramayan öğrenciler için ek süre tanındı. Başvurular 6-10 Nisan tarihlerinde yapılabilecek. MEB'den yapılan yazılı açıklamada, 6-7 ve 13 Haziran tarihlerinde yapılacak SBS'ye başvuruların, 2-20 Mart tarihlerinde gerçekleştirildiği anımsatıldı.

  SBS'ye geçen yıla oranla daha yüksek sayıda başvuru yapılmasına karşın başvuru döneminde ülkenin bir kısmını etkisi altına alan yoğun kış şartları sebebiyle banka şubesi bulunmayan yerleşim yerlerinde yaşayan öğrencilerin ilgili banka şubelerine ulaşmakta güçlük yaşadıkları belirtildi. Öğrencilerin iradeleri dışında gelişen bir sebepten dolayı mağdur olmamaları için 6-10 Nisan tarihlerinde ek başvuru alınacağı bildirilen açıklamada, bu sınavlara katılmayan öğrencilerin ileride karar değiştirdiklerinde telafisi güç kayıplara uğradıkları vurgulandı.

  Geçen yılki uygulamanın aksine başvuru döneminde müracaat etmeyenlerin sınavlara alınmayacağına işaret edilen açıklamada, bu konuda ilköğretim okullarının yöneticilerinin başvuruda bulunmayan öğrencileri tespit ederek aileleriyle temasa geçeceği kaydedildi. Açıklamada, 10 TL sınav ücretini veremeyecek öğrenciler için çevre imkanları, okul aile birlikleri ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından destek sağlanmaya çalışılacağı da belirtildi.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - SBS'nin başvuru süresi Forum Tarih
Yaşanan Anlaşmazlıkları Çözmek İçin Hangi Yollara Başvurulur? Seviyeli-Ciddi Konular 10 Ekim 2012
2012 ALES başvuruları ne zaman başlıyor? Eğitim Haberleri 20 Eylül 2012
2012 Yılı KPSS başvuru tarihleri SBS - ÖSS - Sınavlar 5 Nisan 2012
2012 PMYO Sınavları Başvuru Merkezleri SBS - ÖSS - Sınavlar 30 Mart 2012
Polis Koleji Başvuru Şartları 2012 SBS - ÖSS - Sınavlar 28 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş