Savunma Metodları OGame'de en iyi fiyat/getiri oranı savunma gereçlerindedir.

'Diğer Oyunlar' forumunda UquR tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Savunma Metodları OGame'de en iyi fiyat/getiri oranı savunma gereçlerindedir. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Savunma Metodları OGame'de en iyi fiyat/getiri oranı savunma gereçlerindedir.

  Savunma Metodları
  OGame'de en iyi fiyat/getiri oranı savunma gereçlerindedir.

  Hemen hiçbir gemi savaş gücü olarak onlarla başa çıkamaz. Ancak onların da bir kusuru vardır: Uçamazlar. Oyunda değilken gemilerinizi kaçırabilirsiniz ancak onlar hep gezegenin üstündedirler.

  Peki savunma kurmak fayda sağlar mı?

  Öncelikle birkaç temel sorunu belirtmek gerekir. ''En iyi savunma'' yoktur. Hemen her savunma düşman tarafından yarılabilir. Bu yüzden savunmanız iyiyken bile hammaddelerinizi biriktirmeyip harcamalı ve gemilerinizi kaçırmalısınız.

  Savunma sizi belki yüzde yüz koruyamaz ama en azından çekici bir hedef olmaktan çıkarır. Rakibin kaybının kazancından daha çok olması için çalışır. Bu durumda saldırıya uğramazsınız.

  Buna ulaşmak için de savunmayı iyi ve mantıklı kurmanız gerekir. Yani[​IMG] üstünde ele geçirilecek hammadde olmayan gezegende savunmaya da gerek yoktur. Ancak üstünde milyonlarca hammadde bulunan gezegenin savunması da ona uygun düzeyde olmalıdır[​IMG] saldıran rakibin kaybı yüksek olabilsin ve o da bunu öngöreceği için saldırmasın.

  Ayrıca savunma birlikleriyle kendi filonuzu da güçlendirebilirsiniz. Örneğin10 bin Roket ve birkaç Plazma Atıcı gemilerinizin atış gücünü desteklerler.
  Güçlü bir savunmayla filonuz için sağlam bir liman oluşturmuş olursunuz.

  İyi bir savunma nasıl kurulur?

  Savunma kurmak filo kurmakla beraber yürütülmelidir. Her birimin güçlü ve zayıf yanları olduğu için birimleri kombine etmeli ve ataklar için basit birer yem olmaktan korumalısınız.

  Temel olarak iki savunma gereci türü vardır: Yakalayıcılar (Kalkan Kubbeleri ve Yakalayıcı Roketler) ve Atıcılar (diğerlerinin dışında kalan tüm savunma öğeleri).

  Yakalayıcılar[​IMG] rakibin atışlarını değerli gereçler yerine kendi üstlerine çekmeyi hedeflerler.

  Sistem savaş sırasında hedefleri rastgele seçtiği için birden fazla yakalayıcı oluşturmak gerekir. Böylece değerli Gaus Topları ve Plazma Atıcılarının isabet alma ihtimalleri düşer. Genelde atıcıların 5 ila 8 katı arasında yakalayıcı kurmak mantıklıdır.
  Atıcılar rakibin saldırı birliklerini yoketmeye çalışırlar. Bunun için Plazma Atıcılar epey uygundur[​IMG] çünkü rakibin hemen her birimini (Ölüm Yıldızı ve Gezegenlerarası Roketler hariç) tek atışta yok edebilirler. Gaus Topları da oldukça etkili ve ucuzdurlar. İyi bir savunmada ikisi de bulunmalıdır.
  İyon Topları ve Ağır Lazer Topları başlangıçta uygundurlar. Özellikle Ağır Avcılar bunlara karşı zorlanırlar. İleride bunları artık imal etmemek gerekir[​IMG] çünkü Gaus Topları ve Plazma Atıcılar daha verimlidirler.

  Koruyucu Kalkanlar diğer gereçleri atışlardan korurlar. Bir küçük kalkanı yoketmek için 45-50 Hafif Avcı gerekir. Büyük kalkanlara Hafif Avcılar yetmezler. Bir büyük kalkanı 12 muhrip yahut 110 Ağır Avcı ancak yokedebilir.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için sağol...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Savunma Metodları OGame'de Forum Tarih
Okuldaki sivil savunma kulübünün görevleri ve sorumlulukları kısaca Öğretmenlerimizin Bölümü 15 Şubat 2017
Kuvayı Milliye'nin vatan savunmasına katkıları kısaca Tarihi Bilgiler 2 Ekim 2016
Kuvayı Milliye'nin vatan savunmasına katkıları Tarihi Bilgiler 1 Aralık 2014
Mahkemede avukatların yaptığı savunmalar nasıl olmalı kısaca Hukuk 2 Ekim 2014
Hz.Muhammed dönemi yapılan savaşlardan hangisi sonucunda Mekkeliler savunmaya geçti? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 27 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş