Savaş kızıştı!

'Fenerbahçe' forumunda Dine tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Savaş kızıştı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [SIZE=+0][/SIZE]Savaş kızıştı!


  [SIZE=+0][/SIZE]Daum ile Aykut Kocaman arasındaki çekişme, ikilinin yaptıkları, “transfer istiyorum”, “oyuncu almayacağız” açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı.
  [​IMG]
  “Kurumsallaşma” adına sportif direktörlüğe Aykut Kocaman’ı getiren ve Samandıra’dan elini eteğini çeken Başkan Aziz Yıldırım, bunun kulüpte gizli bir savaşa neden olacağını öngörse, böyle bir harekete kalkışır mıydı bilinmez. Aslında bu savaşın çıkacağı, Daum’a ikinci kez teknik direktörlük teklifi yapıldığında belli olmuştu. Alman hoca, Kocaman’a şiddetle karşı çıkmış hatta bu yüzden imza töreni gecikmişti. Ancak Başkan Yıldırım diretince, Daum çaresiz kabul etmek zorunda kalmıştı Kocaman’ı.

  Fırtınanın işaretleri
  Ama bunun ileride bir fırtına yaratacağı belli olmuştu. Çok geçmedi. 17 Eylül’de oynanan Twente maçının ertesi günü, Daum, Aykut Kocaman’a golünü attı. Prim sistemiyle ilgili başvurduğu Başkan Aziz Yıldırım’ın, “Artık patron Aykut Kocaman. Ne sorununuz varsa onunla konuşun” demesi üzerine bir cinlik yapan Alman hoca, elindeki bazı kağıtlarla idmanı izleyen Kocaman’ın yanına giderek, bunları kendisine vermişti. Hem de basın mensuplarına göstere göstere.

  ‘Sorun var’ havası
  Böylece, “Takımda sorun var” havası yaratıp, Kocaman’ın bunu çözemediği hissini vermeye alışmıştı...

  Ve ikinci perde: Daha birkaç gün önce, “Forvete mutlaka takviye yapmamız gerekiyor. Bunun çalışmaları içindeyiz” demişti Daum ve herkes kadroya katılacak oyuncuyu bekliyordu. Ancak sportif direktör Aykut Kocaman, hiç de öyle demiyordu. Eskişehirspor maçı öncesi ekran karşısına çıkan Kocaman, “Herhangi bir mevkiimizde eksik görünmüyor. Gündemimizde transfer yok. Çok ekstra bir durum olursa, kadromuzu güçlendirebiliriz” deyince herkes şok olmuştu. Maç sonrası Daum’a bir kez daha transfer soruldu. Yanıt, Daum’un ger adım attığının göstergesiydi:

  Geri adım attı

  “Ben, illaki forvet demedim. Ofansa dönük orta saha da olabilir. Ayrıca şu dönemde iyi birini bulmak zor. Takip ettiğimiz isimlerle ilgili başkanımız veya sportif direktörümüz bilgi verir.” Skor 1-1 olmuş gözüküyordu. Camiada ise bu soğuk savaşın, Fenerbahçe’ye sekte vurmasının endişesi yaşanıyordu.


  Fanatik
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş