Satranç Rüya Tabiri (Rüyada Satranç Görmek)

'Rüya Tabirleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Satranç Rüya Tabiri (Rüyada Satranç Görmek) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SATRANÇ

  Rüyada satranç oynamak, yolculuğa çıkmaya veya yarar getirmeyen işlerle uğraşmaya işaret eder. Ayıca iş hayatında ve sağlıkta da birtakım sıkıntılar yaşanacağına yorumlanır.

  Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz, birçok dertle uğraşacaksınız demektir. Oyunu kazanmak ise, sorunların üstesinden gelineceğine yorumlanır.
   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Satranç

  Tazminata düşmanlığa sırlara vakıf olmaya halin değişmesine meslek sahibi olmaya yolculuğa mizaç değiştirmeye; hile ve münakaşaya Oynanan satraç yüksek rütbeli kimselere oynanmayanı ise işsiz kimselere Satranç oynamak adi bir düşmanı olduğuna SSatranç muhtelif insanlarla iş münasebetine Santrançta galip gelmek zafere erişmeye yenilmek ise üzüntüye Satrançın piyonu durumunun baştan sona iyi olmasına satranç atı malla yapılan sözleşmelere yada hastanın vefatına satranç tahtası dünya ve onun türlü türlü hallerine satranç fili gerektiğinde yararı dokunmayan imkan ve durumlara satrançtaki kale işte istikamete ve doğru söze gizlenmeye yahut ansızın ölüme satranç şahı devlet başkanına satrancın veziri yüksek bir rütbeye Satranç oynamak bazen kavga ve tartışmaya geçersiz ve basit sözlere delalet eder.
  Rüyada satranç oynanması yolculuğa çıkmaya veya faydasız işlerle meşgul olmasına işarettir.
  Rüyada satranç oynamak yolculuğa çıkmaya veya yarar getirmeyen işlerle uğraşmaya işaret eder. Ayıca iş hayatında ve sağlıkta da birtakım sıkıntılar yaşanacağına yorumlanır. Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz birçok dertle uğraşacaksınız demektir. Oyunu kazanmak ise sorunların üstesinden gelineceğine yorumlanır.
  Rüyada satranç oynamakiş hayatında birtakım sorunlara işaret eder. Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalacaksınız.
  Güzel bir satranç tahtası iyi bir gelecektir. Satranç oynamak ve yenmek kişinin iyi bir duruma geleceğine ve bilgi sahibi olacağına işaret eder.
  Rüyada satranç görmek batil seyler ile tabir olunur rüyada satranç oynayip kazandigini gören batil düsüncelerini terk eder. Arasinda darginlik veya düsmanlik olan bir kimse ile satranç oynamak ve oyunu kazandigini görmek davasini kazanmaya bir rivayete göre de asli olmayan bir yalana inanmaya delalet eder. Ibni Sirin'e göre; rüyada satranç oynamak iftira ve batil sözle yorumlanir. Kirmani'ye göre; rüyasinda önünde taslari dizilmis bir satranç görmek düsmanlikla tabir edilir. Bu rüyayi gören biriyle kavga eder bir rivayete göre de sonunda hayir ve menfaat olmayan bir isle ugrasir. Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada satranç oynadigini görmek her iki oyuncunun itibar kazanmalarina ve ünlü birer kisi olmalarina isarettir. Rüyada satranç oynadigim fakat nasil oynanacagini bilmedigini görmek üç sekilde tabir olunur: Layik olmayan yere malini harcar namazi unutturur malini israf eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada satranç görmek çesitli insanlarla muaserete hükümdar için büyük bir sehre ferahlik ve sevince erlsmege isarettir. Rüyada satranç tavla ve cevizle oynamak hileye ve münakasaya isarettir. Bir kimse satranç oynadigini görse onun adi bir düsmani olur. Oyun oynanilmayan satranci görmek o islerinden çikanimis adamlara; oyananan satranci görmek de yüksek rütbeli adamlara isarettir. Eger bir yerde satranç aletlerinin ileriye veya geriye sürülüp çekildigi görülse o yerin valisi için bir harp veya düsmanlik meydana gelebilir. Satranç harbe düsmanliga tazminata sirlara muttali olmaya bir halden diger bir hale dönüsmeye meslek sahibi olmaya mizacin bozulmasina ve yolculuga isarettir. Eger iki oyuncudan birisi digerini yense galip gelen zafere erisir. Rüyada satranç oynadigini gören kimse kendisinin leh ve aleyhinde olacagim bilmedigi halde kavga ve münakasa çikarmaya çalisir. Bazi tabirciler rüyada satranç oynadigini gören kimse bir toplulukla mukavele(sözlesme) yapar. Ancak o toplum ve onlarin yapacagi hileden kendisini korusun dediler. Rüyada satranç oynamak batil söze ve basit bir harbe isarettir. Rüyada satranç oynadigini ve hasmim yendigini gören kimse bu galibiyeti uyanikken de görür. Satranç harbe düsmanliga tazminata sirlara muttali olmaya bir halden diger bir hale dönüsmeye meslek sahibi olmaya mizacin bozulmasina ve yolculuga isarettir.
  Satranç oynamak iş hayatında birtakım sorunlara işaret eder. Bu rüya sağlık açısından da bazı sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalacaksınız. Oyunu kazanmak ise sorunlardan kurtulacağınızın işaretidir.
  Satranç oynamak iş hayatında birtakım sorunlara işaret eder. Bu rüya sağlık açısından da bazı sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Eğer oyunu kaybettiğinizi gördüyseniz birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalacaksınız.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Satranç Rüya Tabiri Forum Tarih
Satranç Veziri Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010
Satranç Şahı Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010
Satranç Tahtası Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010
Satranç Ruhu Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010
Satranç Piyonu Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş