Satrab - Kolektif

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 13 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Satrab - Kolektif konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Satrab Murat Ünver , Özgür Nayman , Selçuk Kiraz kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Satrab
  Murat Ünver, Özgür Nayman, Selçuk Kiraz
  Popüler Kitaplar / Roman Dizisi
  Türkçe
  368 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 21 cm
  ISBN : 9789759019594
  2010
  Kapak Tasarımı : Ferhat Çınar
  Editör : Selçuk Kiraz, Özgür Nayman, Murat Ünver


  Kitap hakkında

  "Masumiyetinize kendinizden başka kimsenin inanmadığı ve size ithaf edilen suçların sonuçlarını isteseniz de üstünüzden atamadığınızda sizin de hikayenizin yazılma vakti gelmiş demektir."

  Satrab'ın kahramanı Ozan'ın hikayesi sıradan bir gencin üniversiteyi kazanıp ailesinden ayrılması ile başlıyor. Günümüz gençleri gibi internete meraklı olan Ozan, bu merakın nelerle sonuçlanabileceğini bilmiyor. Chat odasında tanıştığı birini hayatı boyunca beklediği fırsat olduğunu düşünüyor. Hayatını düzene koymak yerine bazı arayışlara kapılıp hayallerini kurduğu başka bir dünyaya yelken açıyor. Bu yolculuk onu önce Assos'a sürüklüyor ardından önceden tahmin edemeyeceği bir planın parçası haline geliyor. Satrab, aklanamayacak bir iftira, katlanılamayacak bir acı, sıra dışı bir intikam ve uğruna ölebileceğiniz bir aşk çemberi sunuyor.

  Satrab'la çıkılan yolculukta; Şifre, Türk-Yunan ilişkisi, Milenyum Jön Türkleri, Antik Çağ, hırs, ihtiras, ego, hükmetme-hükmedilme, Assos, aldatma, aşk, arkadaşlık, entrika, oyun, senaryo, macera, kahramanlık, cinayet, chat, tuzak, çıkar çatışması, görev, para, CIA, şaşırtmaca, hayal, zaman, mekan, şaşkınlık, heyecan, sanal alem ve asla yarım "bırakılmayacak" film tadında bir roman karşımıza çıkıyor. Sonunu ve başkahramanın tahmin edilmesinin güçlüğü romanı okur için daha çekici kılıyor.

  Romanın yazarları Murat Ünver, Özgür Nayman ve Selçuk Kiraz'ın yolları 2005 yılında yazarlığın büyüsüne kapılarak kesişiyor. Her üç yazar da Marcus Aurelieus'un "Kişinin hayatı, düşünün rengine boyanmıştır" sözünde olduğu gibi düşlerinin peşinden gidip yazarlık ve senaristlik dünyasına adım atmışlar. Ortak düşlerin sonucu olan Satrab okurun yolunu kaybetmesine neden olabilecek kadar çekici bir kitap.
  (Tanıtım Bülteninden)

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Satrab Kolektif Forum Tarih
Tarih Onları Haklı Çıkardı Kitap Özeti - Kolektif Kitap Özetleri & E-Kitaplar 26 Aralık 2010
Abdülhak Hamitin Mektupları Kitabı - Kolektif Kitap, Resim ve Dergi 25 Aralık 2010
Şems Kitabı - Kolektif Kitap, Resim ve Dergi 23 Aralık 2010
Yaşam Sofrasından Gelen Sağlık Kitabı - Kolektif Kitap, Resim ve Dergi 23 Aralık 2010
Kolektif Ortaklar Arasındaki İlişkiler – Test Soruları ve Cevapları Açık Öğretim AÖF 19 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş