Sarah Wayne Callies - Sarah Wayne Callies Kimdir -Sarah Wayne Callies Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Dine tarafından 4 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Sarah Wayne Callies - Sarah Wayne Callies Kimdir -Sarah Wayne Callies Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sarah Wayne Callies - Sarah Wayne Callies Kimdir -Sarah Wayne Callies Biyografisi

  [​IMG]

  Amerikalı oyuncu Prison Break dizisindeki Dr. Sara Tancredi karakteri ile tanınmıştır.

  Sara Wayne Callies, 1 Haziran 1977 yılında La Grange, Illinois'de dünyaya gelmiştir. Callies bir yaşındayken ailesi ile birlikte Honolulu, Hawaii'ye taşınmıştır. Callies Punahou School'da okurken bütün okul piyeslerine katıldığını ve gençliğinde oyunculukla ilgilendiğini belirtir.

  Anne ve babası University of Hawaii, Manoa'da profesördür, Callies onların izinden gitmez. Onun yerine oyunculuk kariyerinin paşine düşer. Liseden sonra lisans eğitimi için Hanover, New Hampshire'da bulunan Dartmouth College'e gider. Eğitimi ve tiyatroyu bir arada götürür. 1999 yılında eğitimi devam ederken "Feminist Studies", "Senior Fellowship in Indigenous Studies" gibi öğrenci gruplarına dahil olur. Callies eğitimine "Denver's National Theater Conservatory"'de devam eder ve 2002 yılında "Master of Fine Arts" derecesini elde eder.

  Callies televizyonda ilk olarak "Queens Supreme" dizisinde "Kate O'Malley" karakterini canlandırmıştır. İlk baş rolü ise Warner Bros.'un hazırladğı Tarzan dizisinde "Detective Jane Porter"'dır. Law and Order: Special Victims Unit, "Dragnet" ve "NUMB3RS", gibi bir çok yapımda da misafir oyuncu olarak yer almıştır. Callies'in ilk uzun soluklu dizisi ise "Dr. Sara Tancredi" karakterini canlandırdığı Fox'ta yayınlanan Prison Break dizisi olmuştur. Bunun yanında Universal Pictures'ın "Whisper" ve bağımsız bir film olan, "The Celestine Prophecy" yer almıştır.

  Filmleri

  [​IMG]

  Dizideki Karakteri Hakkında

  Sara Tancredi karakterini Sarah Wayne Callies canlandırmaktadır. Tancredi, valinin kızıdır ve Fox River Eyalet Hapishanesi'nde doktor olarak çalışmaktadır. Michael Scofield'a aşık olduğu için onun Fox River'dan kaçmasına yardım etmiştir. Sona adlı bölümde peşlerinde olan ajanı vurunca Michael suçu üstlendi. Daha sonra Michael'a karşı pazarlık için şirket tarafından rehin alındı ve 3. sezonun ortalarında anlaşmazlık üzerine infaz edilmiş gibi gösterilsede 4. sezon 1. bölümde diziye geri dönmüştür.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sarah Wayne Callies Forum Tarih
Sarah Wayne Callies Resimleri * Sanatçı-Ünlü Resimleri 5 Eylül 2009
Meryem Sarah Uzerli Kimdir - Meryem Sarah Uzerli Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 24 Mart 2011
Meryem Sarah Uzerli Resimleri - Meryem Sarah Uzerli Fotoları Sanatçı-Ünlü Resimleri 23 Mart 2011
Küçük Prenses Sarah Kitabı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 21 Aralık 2010
Postacı Kadın Kitap Özeti Sarah Blake Kitap Özetleri & E-Kitaplar 2 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş