Sarıtarla Köyü Hakkında Bilgi Merkez Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Sarıtarla Köyü Hakkında Bilgi Merkez Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  sarıtarla köyü bilgileri - sarıtarla köyü tanıtım - sarıtarla köyü resimleri  Sarıtarla, Tokat ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  KÖYDE TARİHİ YAŞAM İLK HİTİT DÖNEMİNE DAYANMAKTADIR.ORMANLA KAPLI OLAN ARAZİLER TARİHİ DERİNLİKLERİNE GÖMÜŞTÜR.BAZI MEZAR BULUNTULARINDA İNSAN İSKELETLERİNDE BUYNUZLU KAFALAR ÇIKMAKTADIR.YİNE TOKAT MÜZESİ GİRİŞİNDE 1976 YILINDA KÖYÜN ALTINDA TARLA SÜRERKEN ASLAN HEYKELİ BULUNMUŞ OLUP O ZAMANIN MUHTARI MUHARREM KESKİN TARAFINDAN TOKAT MÜZESİNE TESLİM EDİLMİŞ VE HALAN TOKAT MÜZESİNDEDİR.DAHA SONRA YUNANLILAR VE ERMENİ HALKLARI YAŞAMIŞ OLUP KALINTILARI VARDIR.DEVLET ELİYLE KAZILAR YAPILIRSA TARİHE IŞIK TUTACAK EN ÖNEMLİ BUYNUZLU KAFA İSKELETLERİ BULUNUR.ORMAN VE YAYLA TURİZİMİNE EN ELVERİŞLİ YERLERDİR.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya

  Tokat merkezine 35 km uzaklıktadır.
  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  [[2009 70
  2000 30
  1997 -
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları: 2009- muhtar.ibrahim KESKİN SARITARLA KÖYÜ ŞU ANDA 70 HANE OLARAK KAYITLARA GEÇTİ OY KULLANAN 2009 YEREL SEÇİMLERDE 70 KİŞİ 16 HANE EV YENİDEN YAPILDI HİÇ BİR DEVLET DESTEĞİ ALMADAN KENDİ ÇABALARI İLE KURULDU KÖY HALKI GEÇİMİNİ ORMANCILIK VE HAYVANCILIKLASAĞLAMAKTADIR.
  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu yoktur. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol kara yol olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş