Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 12 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Resimleri - Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Hakkında
  [​IMG]  Okulumuz Maliye Hazinesinden tahsisli 12 bin metrekare bir alan üzerine 1984 yılında Hayırsever Hemşehrimiz (Merhum) Emine Gezerler tarafından yaptırılmıştır. Okulumuz ismini de buradan almıştır.O zaman 8 yıl Zorunlu kesintisiz Eğitim bulunmadığından Ortaokul olarak düşünülmüş ve 1993-1994 yılında İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür.1995-1996 yılında Sarıkemer Çok Programlı Liseye dönüştürülmüş bu arada Ortaokul kısmı da devam etmiş olup daha sonra 1997-1998 Eğitim Öğretim yılından itibaren Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır.
  Okulumuzda İdareciler dahil 7 adet kadrolu personel bir ücretli ve bir sözleşmeli öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuza 2006 - 2007 Eğitim - Öğretim yılında yeni ek bina yapılmış olup tüm binaya kalorifer sistemi yapılmış olup, okulumuz günün koşullarına uygun hale getirilmiştir.Eğitim ve Öğretim faaliyetlerinin daha düzenli ve sağlıklı olması sağlanmıştır.2007 - 2008 Eğitim - Öğretim yılında BT Sınıfı, Fen Laboratuarı, Kütüphane ve Kooperatif gibi bölümler eklenerek faaliyete geçirilmiştir. Okulumuzda birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar her sınıftan birer şube bulunmaktadır.
  Okulumuzun Öğrenci sayısı 104 Kız ve 112 Erkek Öğrenci olmak üzere 216'dır.

  misyonumuz

  Biz Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Olarak;
  Bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak, Öğrencilerin bireysel farklılıklarına saygı duyarak bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak,Öğrencilerimizi daha özgür sınıf ve daha özgür okul ilkesine uyarak eğitip geliştirmek,Öğrencilerimizi bilim toplumunun ve bilgi teknolojisinin gereklerine uygun yetiştirmek,Okulumuzun eğitim çalışanlarını bilimin ve insanlığın ortak değerlerinden yararlanan, kendini geliştiren ve toplumu ileri götüren güç olarak yetiştirmek,Okulumuzda bir atılım, bir değişim yaratarak okul toplumunun gelişmesini sağlamak,Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, yöneticilerimizi ve velilerimizi 21.yüzyıla hazırlamak,
  için varız ve çalışmaktayız.

  vizyonumuz

  Hedefliyoruz ki...
  Öğrencilerimiz hayatı olduğu gibi kabullenmesinler, kendilerindeki gücü kullanarak hayata yön verebileceklerinin farkında olsunlar. Okulumuz, toplumsal yaşamın onlara pek şans tanımadığı kendini gerçekleştirme yönündeki çabalarına uygun ortam hazırlamalıdır.
  Hedefliyoruz ki...
  Her öğrencimiz, bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisi kazanabilsin. Sosyal normlara uygun davranışlar içinde bir yaşam sürdürsün.
  Hedefliyoruz ki...
  Her öğrencimiz kendi fiziksel ve zihinsel yeteneklerinin ve sınırlamalarının bilinci ile mevcut ve gelecekteki eğitsel ihtiyaçlarının farkına varabilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Her öğrencimiz kendisi ile barışık olsun ve çevresi ile etkili becerisi kazanabilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Velilerimiz okul toplumundaki vazgeçilmez yerini alabilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Toplumumuzdaki normal bireyler bu çocuklarımızı olduğu gibi kabullenebilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Her öğrencimiz eğitimin gerekliliği bilincine sahip olabilsin ve her veli öğrencisine gelişen ve değişen çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerileri edinmek ve toplum hayatına uyum için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Okul toplumunu oluşturan her birey sorumluluklarını yerine getirirken kendinden emin olsun ve okul toplumu tarafından desteklendiğini bilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Öğretmenler, veliler, öğrenciler ve destek veren tüm kişi ve kuruluşlar birbirlerinin öğrenmesine ve gelişmesine yardımcı olsun.
  Hedefliyoruz ki...
  Okul toplumunu oluşturan her birey, isteklerinin ve önerilerinin dikkate alınacağını, eğitsel ihtiyaçlarının karşılanacağını bilsin.
  Hedefliyoruz ki...
  Okulumuz adı başarı ile beraber anılan bir eğitim kurumu olsun.

  Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sarıkemer Emine Gezerler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / SÖKE

  Adı: SARIKEMER EMİNE GEZERLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: SARIKEMER KASABASICUMHURİYET M.BİRLİK C.NO:61

  SARIKEMER EMİNE GEZERLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Telefon Numarası: 2565574014

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi :Bilgi Yok

  Web Adresi:- Sarıkemer Emine Gezerler İÖO.


  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş