Sarıkamış Kayak Merkezi

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Fatma tarafından 4 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Fatma

  Fatma Üye

  Sarıkamış Kayak Merkezi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sarıkamış Hakkında
  Sarıkamış kayak merkezi Kars'a 50 km. uzaklıkta Sarıkamış ilçesinin içerisinde çamurlu dağdadır. Sarıkamış kayak merkezinde 844 metre uzunluğunda 750 kişilik bir teleski tesisi ile iki kayak evi bulunmaktadır. Sarıkamış kayak merkezinde sezon aralık-nisan aylarını kapsıyor ve Sarıkamış kayak merkezinde kar kalınlığı 50-200 cm.yi buluyor. Merkezde pist uzunluğu 1200 metre. Ayrıca Sarıkamış'ta Cıbıltepe'ye Turizm Bakanlığı tarafında 2 adet 4'lü teleski yaptırılmıştır.

  Sarıkamış Pistler
  Sarıkamış Cıbıl tepe kayak merkezi kayak merkezlerinde ender bulunan kristal kara sahip. Sarıkamış kayak merkezi yılın birçok günü güneşli olmasına rağmen kar özelliğini kaybetmiyor ve çığ tehlikesi yok. Sarıkamış kayak merkezinde pistler sarı çam ormanları ile çevrili olduğundan rüzgara karşı korunaklı. Sarıkamış kayak merkezinde Çamkarın hemen yanı başından başlayan Sarıçam kayak tesisleri 2400 kişi kapasiteli bilgisayar donanımlı telesiyej sistemine sahip. Sarıkamış kayak merkezinde 2700 m yükseklikteki Cıbıl tepe de çeşitli zorluk derecelerinde 5 pistin bulunduğu 2 etap yer alıyor. Sarıkamış kayak merkezinde ilk etap 2400 m uzunluğunda ve yeni başlayanlar için ikinci etap ise 2200 m uzunlukta olup 4 pist bulunmakta. Sarıkamış kayak merkezinde Sarıçam ormanlarının arasından 7 km kayak yapılabiliyor. Sarıkamış kayak merkezinin toplam pist uzunluğu 17 km. yi buluyor. Ayrıca 5 km si Uluslar arası federasyon tescilli Cross Country alanı bulunuyor. (Toplam 50 km uzunluğunda )

  Sarıkamış Konaklama
  Sarıkamış kayak merkezinde Toprak otel ve Çamkar oteli bulunuyor. Sarıkamış kayak merkezindeki otellerin biri 55 odalı ve 132 yataklı ve diğeri ise 120 standart oda 11 köşe oda 5 suit ve 4 kral daireli 5 yıldız ayarında bir tesis.

  Sarıkamış Ulaşım
  Sarıkamış kayak merkezindeki oteller Kars a 45 km. Erzurum a 140 km uzaklıktadır. Otellerin havaalanı transferleri mevcut. Sarıkamış kayak merkezine karayolu ile gelmek isteyenler için ilk seçenek Giresun Tirebolu Torul Erzincan Erzurum Sarıkamış ikinci seçenek Trabzon Erzurum Sarıkamış üçüncü seçenek ise Hopa Artvin Kars Sarıkamış Orta Anadolu'dan Ankara Yozgat Sivas Erzincan Erzurum Kars güzergahları tercih edilmelidir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sarıkamış Kayak Merkezi Forum Tarih
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Kars Kars Tanıtımı 16 Aralık 2012
sarıkamış savaşı-Sarıkamış Harekâtı Tarihi Bilgiler 6 Haziran 2011
Kars Sarıkamış İlçesi Hakkında Bilgi Kars Tanıtımı 29 Mayıs 2011
Kars Sarıkamış'taki Tarihi Yerler Hakkında Bilgi Kars Tanıtımı 29 Mayıs 2011
15 Ocak 1915 Sarıkamis Şehitleri Günü Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 15 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş