Sarıgül CHP'ye katılmıyor, ekibi şaşkın!

'Yurt İçi Haberler' forumunda Google tarafından 25 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google

  Google Özel Üye

  Sarıgül CHP'ye katılmıyor, ekibi şaşkın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kemal Kılıçdaroğlu liderliğindeki CHP'ye 'değişim fırsatı' verme gerekçesiyle parti projesini rafa kaldıran Türkiye Değişim Hareketi (TDH) lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'ye katılmayacak.

  Sarıgül, yeniden harekete geçmek için Kılıçdaroğlu rüzgârının dinmesini bekleyecek. TDH il başkanları ise şaşkın. Parti kurmaktan vazgeçme kararını kendilerinin de televizyondan öğrendiklerini belirten il başkanları yarın Ankara'da toplanarak ortak bir çıkış yolu belirleyecek.
  Mustafa Sarıgül, hazırlıklarını sürdürdüğü parti kurma projesini sürpriz bir kararla erteledi. Yakın çevresi, Kılıçdaroğlu'na fırsat tanıma gerekçesiyle parti kurmaktan vazgeçtiğini açıklayan Sarıgül'ün siyasi çalışmalarını sürdüreceğini belirtiyor. TDH Genel Sekreteri Hasan Aydın, "Parti kurmadık ama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Güçlenerek devam edeceğiz." diyor.
  İLÇE BAŞKANLARI, SARIGÜL'ÜN KARARINI TV'DEN ÖĞRENDİ
  Sarıgül'ün parti kurmaktan vazgeçmesi teşkilatında hayal kırıklığına sebep oldu. Ankara, Mersin ve Çanakkale başta olmak üzere birçok ilde teşkilat mensupları toplantılar düzenleyerek durum değerlendirmesi yaptı. Sarıgül'ün sürpriz kararını televizyondan öğrenen Ankara İl Teşkilatı Başkanı Durak Karabulut, "Biz 26 Haziran'da parti kurmayı hedefliyorduk. Ona göre teşkilatları oluşturduk. Partinin kurulmasını beklerken televizyondan bunun aksini öğrendik." diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Yine de Sarıgül'ün kararına saygılı olduklarını belirten Karabulut, bundan sonraki gelişmeleri takip edeceklerini kaydetti. Karabulut, "Büyük bir kitle oluşturduk. Bu kitleye hadi dağılın diyemeyiz." ifadelerini kullandı. TDH Çanakkale İl Başkanı Tuygan Çelikoğlu, "Partinin ismi ve logosu il başkanları ve kuruculara tanıtıldı. Şölene 4 gün kala gelen Sarıgül'ün açıklaması çok büyük rahatsızlığa neden oldu." dedi. TDH Mersin İl Başkanı Mirza Turgut da, "Muhtemelen Türkiye'de siyaseti yeniden dizayn eden güçler bizim liderimizi de bir şekilde tehdit etti." değerlendirmesi yaptı. Eskişehir İl Başkanı Ahmet Adalı ise sert tepki göstererek, "Genel başkan kendi başına karar aldı. Kendi evladını satarsan başkasını hayli hayli satarsın." şeklinde konuştu.
  (Zaman)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sarıgül CHP'ye katılmıyor Forum Tarih
Sarıgül İlköğretim Okulu Doğubeyazıt Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Sarıgül Köyü Pülümür Tunceli Tunceli Tanıtımı 25 Mart 2010
Sarıgül Köyü Merkez Elazığ Elazığ Tanıtımı 14 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş