Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 1 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Kumluca Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Hakkında - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Tanıtım - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Resimleri - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri


  [​IMG]


  OKULUMUZ

  Okulumuz, Köyümüzün ileri gelenlerinden hayırsever Cemali DARIYEMEZ’in bağışladığı 3300 M2 alan üzerine devlet-millet elbirliği ile yapılarak 1987 yılında 5 sınıf, 3 öğretmen ve 105 öğrenci ile hizmete girmiştir. Sarıcasu Köyü tamamen tarım arazisine sahip oluşundan dolayı sürekli göç almış ve özellikle İlçemizin gözde sera bölgesi olmasından sosyo-ekonomik açıdan hızlı gelişmiştir. Bu gelişmeden okulumuz olumlu yönde etkilenerek öğrenci sayısı sürekli artış göstermiştir. Okulumuz 1997 yılından itibaren ikinci kademesini de açarak ikili öğretime geçmiştir. 2004 yılında ise yeni ek binası yapılarak normal eğitime tekrar dönülmüştür. Okulumuzun ısınma şekli, kalorifer ve klimadır. Klimalar bütün birimlerimizde mevcuttur. Okulumuzun bahçe düzenlemesi Belediyemizin de katkılarıyla yapılarak öğrencilerimiz açısından mükemmel hale getirilmiştir.

  Okulumuzda müdür, müdür yardımcısı, 5 sınıf öğretmeni, 4 kadrolu branş öğretmeni, 1 anasınıfı öğretmeni, 1 geçici görevli,2 ders ücretli öğretmen 1 hizmetli personel görev yapmaktadır.

  Oklumuz A ve B Bloktan oluşarak şu birim odaları bulunmaktadır:

  A Blok:
  -8 Sınıf
  -Müdür ve müdür yardımcı odaları
  -Öğretmenler Odası

  B Blok:

  -Ana Sınıfı
  -Fen Bilgisi Laboratuar salonu
  -Bilgisayar sınıfı
  -Kütüphane
  -Spor odası (2 adet tenis masası mevcut)
  -Okul Kooperatifi
  -Arşiv

  Okulumuz, Sarıcasu Köyünde olup ilçe merkezine uzaklığı 2 km mesafededir. Öğretmenlerimizin hepsi ilçe merkezinde ikamet etmekte ve özel araçlarıyla gelip gitmektedirler.

  Okulumuz velilerinin %98’i çiftçilikle uğraşmaktadırlar. Okulumuzun maddi olarak hiçbir sorunu olmamaktadır. Sivil toplum kuruluşları, veliler ve köy muhtarlığı bu konuda okula tam destek vermektedirler.

  Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / KUMLUCA

  Adı: SARICASU DARIYEMEZLER İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: SARACASU KÖYÜ

  Telefon Numarası: 2428875076

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Okulu

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sarıcasu Darıyemezler İlköğretim Forum Tarih
Sarıcasu Köyü Kumluca Antalya Antalya Tanıtımı 1 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş