Sandıkta en acı hezimeti yaşayan aday

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sandıkta en acı hezimeti yaşayan aday konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kırgın aday Bingöllüler'e sitem etti: 'Bana oy vermeyecektiniz de neden arkamdan geldiniz?"

  29 Mart yerel seçimlerinin en renkli adaylarından biri olan Bingöl Bağımsız Belediye Başkan adayı Zeki Bürokoçin, kentte en büyük mitinglerden birini yapmasına rağmen sandıkta hezimete uğradı.

  Seçim turunu attığı eşek nedeniyle popüler olan Bürokoçin, mitinglerde gördüğü ilgiyi sandıkta göremediği için hemşehrilerine kırıldı.

  [​IMG]
  Sandıktan 30 bin oy bekleyen Bürokoçin, 76 oyla karşılaşılınca 'Muhtarlar bile benden çok oy aldı" diyerek Bingöllüler'e sitem etti.

  Bağ-Kur emeklisi Zeki Börükoçin, partilerin oyununa geldiğini ileri sürerek, şunları söyledi: "Seçim için bir dairemi 100 bin TL'ye sattım. Yollarımız çukurlu olduğundan miting alanına eşekle gitme kararı aldım. Düzenlediğim mitinge ise yaklaşık 30 binden fazla bir katılım gerçekleşti. Bana göre seçimin galibi ben olmalıydım."

  76 oy almayı hak etmediğini belirten Bürokoçin, 'Madem bana oy vermeyecektiniz neden arkamdan geldiniz. Utanın, utanın, miting alanında bana Allah için oy verenler el kaldırsın dediğimde hepiniz el kaldırmadınız mı? Yazıklar olsun size. Allah sizin gibi lokmacıları ıslah etsin ne diyeyim" diyerek hemşehrilerine sitem etti.
   

Bu Sayfayı Paylaş