Sanatta Şölen Var

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sanatta Şölen Var konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sanatta Şölen Var  İzmir Sanat, yeni yılda Ömür Göksel’den Anjelika Akbar’a kadar onlarca ünlü sanatçıyı ve grubu konuk edecek; sergi, tiyatro ve sanat kurslarına evsahipliği yapacak.
  Her kesimden İzmirli’ye kültürel ve sanatsal etkinliklerle ulaşmayı hedefleyen İzmir Sanat, deneyim ve birikimiyle yeni yıla dopdolu giriyor. 2000 yılında Kültürpark’ta hizmete açılan İzmir Sanat, kuruluşunun 10. yılında çocuk tiyatrosundan sinemaya, oda müziği konserlerinden resitallere, plastik sanatlardan tiyatroya, konferans ve panellerden ulusal ve uluslararası etkinliklere uzanan dolu bir programla yine kentlilerin beğenisini kazanacak.

  Nitelikli etkinlik

  2009’da oda müziği, orkestra konserleri, caz programlarıyla seyircinin karşısına çıkan İzmir Sanat, yeni yılın sanat sezonunda da nitelikli etkinlikleri seyircisiyle paylaşmaya devam edecek.

  Tiyatro günleri

  Sinema Günleri ve 27 Mart Dünya Tiyatro Haftası’nda yer alacak tiyatro gösterimleri de İzmir Sanat’ın görsel sanat zenginlikleri arasında yer alacak. İzmir Sanat Fuaye ise bundan önceki yıllarda olduğu gibi 2010’da da çeşitli sanatçıların resim sergilerine evsahipliği yapacak. 5-10 yaş arası çocuklara bale kursu ve İzmir Sanat Çocuk Korosu da yıl boyunca etkinliklerine devam edecek. İzmirliler, merak etmeye başladı.

  Anjelika geliyor

  2010 sezonu etkinlikleri arasında, Klasikten Flamenko’ya Gitar Resitali, Ensemble ArkiTek’Türk konseri, Flüt fantezileri, Tonaliteden Günümüz Müziğine, Ömür Göksel ve Orkestrası, String Inspirations Quintet, Fransız Akşamı, Aşkın Evrensel Dili, Piyanolu Trio konseri, Kırıka Konseri, Vurmalı Çalgılar konseri, Anjelika Akbar konseri, çeşitli oda müziği ve caz konserleri de sanatseverlerle buluşacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sanatta Şölen Forum Tarih
Doğadaki ve sanattaki güzel arasında ne gibi fark vardır Sorular ve Cevaplar 3 Nisan 2014
İyonların Bilim ve Sanatta Gelişmesinin Sebepleri Nelerdir Tarihi Bilgiler 12 Kasım 2013
Doğalcılık Nedir - Sanatta Doğalcılık - Edebiyatta Naturalizm Konu Dışı Başlıklar 27 Aralık 2010
Sanatta Güzellik El Sanatları 23 Mart 2009
Sanatta Kadın Simgesi El Sanatları 23 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş