Sanal alemde çinekop ve lüfer avı

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 13 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sanal alemde çinekop ve lüfer avı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ‘Boğazın Sultanı’ olarak adlandırılan çinekop ve lüferin İstanbul Boğazı’ndan Marmara ve Ege Denizi’ne göçü devam ediyor. Ellerinde oltalarıyla sahile akın eden İstanbullular nasipleri ölçüsünde avla evlerinin yolunu tutuyor.
  Göçücü balıkların kışa doğru Karadeniz’den Akdeniz’e geçişi olarak kabul edilen Katavaşya göçü, diğer senelere göre bu yıl beklenenden çok daha uzun sürüyor. Ekim ayında başlayan ve Kasım ve Aralık’ta hız kazanan çinekop ve lüfer sürülerinin İstanbul Boğazı’ndaki göçü hala devam ediyor. Diğer senelerin aksine sarkan göç, İstanbullulara [​IMG]Sitenin müdavimleri, balık avlarını kare kere görüntüleyip yayınlıyorlar.nasipleri ölçüsünde balık avı fırsatı doğuruyor.
  Deniz ve balık tutkunlarının yeni adresi www.denizsozluk.com, fırsatı kaçırmak istemeyen İstanbullulara, çinekop ve lüfer avının nasıl yapıldığını fotoğraflarla kare kare anlatıyor. Sözlük’te yer alan ‘Fileto yem nasıl hazırlanır’, ‘fileto yem iğneye nasıl takılır’ başlıklarında çinekop ve lüfer avında kullanılan fileto yem fotoğraflarla okuyucularına anlatılıyor. Yine ‘kıyıdan yemli çinekop avı’ başlığında fotoğraflarla kare kare çinekop avı anlatılıyor.
  Temmuz ayında internetin fenemoni sözlükler arasında deniz ve balık ana teması ile yerini alan Deniz Sözlük, geride bıraktığı 5 ay içerisinde açılan 16867 başlık ve 40 bin tanımıyla denizden derlenmiş mahsullerini okuyucularının beğenisine sunuyor.
  Haber 7
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sanal alemde çinekop Forum Tarih
Sanal alemdeki Farmville gerçeğe dönüşecek İnternet ve Network 27 Ocak 2010
Bir çocuğun hangi yaşta ilk cep telefonunu, bilgisayarını ve sanal âlemdeki adını alması uygun olur? Bilim & Teknoloji 21 Eylül 2008
Sanal dünya'nın öğeleri nedir? Konu Dışı Başlıklar 23 Ocak 2013
Sanal Yerdeğiştirme Konu Dışı Başlıklar 12 Kasım 2011
Hasanali Yıldırım Kimdir - Hasanali Yıldırım Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 9 Temmuz 2011

Bu Sayfayı Paylaş