Samsung Hard Disk Özellikleri Resimleri

'Bilim & Teknoloji' forumunda SeLeN tarafından 16 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Samsung Hard Disk Özellikleri Resimleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Samsung Hard Disk Modeli - Samsung Hard Disk Fiyatı - Samsung Hard Disk Özellikleri
  640GB Samsung MP4 mobil sürücü : Samsung 7200 dönüş hızına ve 640 GB hacme sahip yeni Spinpoint MP4 2.5 inç hard diskini duyurdu. 7200 lük dönüş hızı ve çift bellek katmanı ile taşınabilir cihazlar için yüksek performans sunuyor. Samsung Spinpoint MP4 performansını artırmak için ayrıca SATA 3.0 ve NCQ teknolojisinden de faydalanıyor. SpinSpeed, çift bellek katmanı ve 7200 lük dönüş hızının oluşturduğu kombinasyon ile eskiye nazaran %30’luk bir hız artışı elde edilmiş. 250 Gb ile 640 Gb arası tüm Spinpoint MP4 serisinde 16 MB'lık tampon bellek bulunduğunu da hatırlatmak lazım. Samsung SpinPoint MP4'ün geliştirilmiş motor dizaynı, disk dengesizliği riskini azaltarak okuma/yazma işlemlerinde başarı sağlıyor.

  [​IMG]

  Geçmişi hatırlayacak olursak; yüksek dönüş hızı beraberinde yüksek titreşimi de getiriyordu, bu da toplam güvenilirliği etkileyen olumsuz bir sonuç oluyordu. Samsung SpinPoint MP4'ün geliştirilmiş motor dizaynı, disk dengesizliği riskini azaltarak okuma/yazma işlemlerinde başarı sağlıyor. Samsung’un diğer 7200 devirli modellerine bakıldığında bu ayrıntı daha çok öne çıkıyor.

  [​IMG]

  Samsung Spinpoint MP4 mobil sürücü - Sessiz işlem
  Samsung Spinpoint MP4 performansını artırmak için ayrıca SATA 3.0 ve NCQ teknolojisinden de faydalanıyor. Samsung’ a özel Dinamik Denge teknoloji ile de toplam kararlılık ve güvenilirlilik, yüksek performans için en uygun duruma getirilmiş.
  Samsung’ un tescilli SilentSeek ve NoiseGuard teknolojilerinin bir araya gelmesi sayesinde hard disk sürücü çok sessiz hale getirilmiş.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Samsung Hard Disk Forum Tarih
Samsung Harddisk Bakım ve Onarım Araçları Resimli Program Anlatımı 24 Mayıs 2009
Samsung Galaxy S4 Özellikleri Resimleri Samsung 21 Şubat 2013
2013 Samsung Telefon Modelleri Samsung 4 Şubat 2013
Samsung S5600 Özellikleri Resimleri Samsung 20 Aralık 2012
Samsung Galaxy Camera Fiyatı Özellikleri Resimleri Samsung 19 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş