SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklemek

'Samsung' forumunda UquR tarafından 12 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklemek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklemek

  SAMSUNG D900i Model telefona USB kablosuyla program yüklemek Öncelikle bunun ne kadar basit bir işlem olduğunu unutmamalısınız ve çoğu sitelerde yapılan alıntı yazıların aslında sadece bilenlere hitap edip, bilmeyenlerin kafasını daha da karıştırdığını unutmayalım. Ben de bu sitelerde yazılan anlatımlarla öğrendim ama tam 6 saatimi aldı. Burada en ayrıntılı ve sade şekilde bu işlemleri anlatmaya çalıştım, çünkü bilgisayar donanımıyla ilgili çok fazla bilgisi olamayan arkadaşlarımızın bulunduğunu unutmamak gerekir. Amacım; telefonculara para ödeyip te sahip olacağımız bir program ya da oyunu, kendimizin de yükleyebileceğini sizlere ifade etmektir. Eminim ki birçok arkadaş saatlerini ayırıp bu konuyu birçok sitede araştırıp bir sonuca varmaya uğraşmışlardır, benim gibi.

  1- Arkadaşlar, ilk olarak telefonumuzu bilgisayara tanıtmalıyız, yani biz telefonun modem özelliğini kullanacağımız için, USB ile Telefonu birbirine bağlamalıyız. Bunun için size verilmiş olan PCStudio adlı yazılım CD’nizi bilgisayarınızda kurun.


  2- Kurulumdan sonra telefonunuzun Ayarlar/Telefon Ayarları/USB ayarları/Modem kısmını işaretleyin ve telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

  3- Sonra PCStudio programını çalıştırın, sorgu ekranı çıkınca cevaplayın ve telefonunuzla bilgisayarınız arasında bağlantı kurulup kurulmadığını kontrol edin. Sağ altta telefonun modeli yazıyorsa mesele yok demektir. Eğer yazmıyorsa ya da donanım bulunamadı diye bir uyarı çıkarsa, PC’ınızı yeniden kapayıp acın.

  4- Bu basamağı geçtiyseniz diğer iki programı kurmaya başlayalım. Önce SoftickPPP programını kuralım. Çıkan uyarıyı kapatalım ve sonraki seçenekte Use USB Port in Exclusive mode Seçeneğini işaretleyelim. Sonra programı açıp Bluetooth/****** kısma tıklayıp bağlanacağımız portu seçmek için bu sayfayı aynen böle bırakalım. PCStudio programının çalıştığı portu bulmak için Bilgisayarım/Özellikler/Donanım/Aygıt yöneticisi/Modemlerden Samsung modemi bulup sağ tıklayıp özelliklerine bakalım. Modem yazan yere tıklayıp en üstte kaçıncı ...COM yazdığına bakıp SoftickPPP’nin açık bıraktığımız sayfasından bu seçeneği işaretleyelim ve tamam deyip çıkalım.Bu seçenek genelde COM 3 olur, ama sizin PC de değişiklik gösterebilir.Sonra SoftickPPP’yi kapatalım.

  5- Bilgisayarımızı kapatıp yeniden açalım. Telefonumuzun USB bağlantısında hala modem seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol edelim. SoftickPPP programını açalım ve çıkan uyarıyı kapatalım. Mouse la sağ alttaki SoftickPPP programının üzerine sağ tıklatıp aktif olup olmadığına bakın. Aktif değilse aktif hale getirin ve uyarı çıkarsa kapatın. Sonra yine üzerine gelip durun ve bir bağlantı olup olmadığına dikkat edin. No devices... ile devam eden bi yazı varsa bağlantı yoktur.

  6- Şimdi Uploader programını çalıştırın. Eğer güvenlik duvarı uyarı verirse Engellemeyi Kaldırın, eğer uyarı çıkmazsa bile, siz yine güvenlik duvarından izin verilenler listesini kontrol edin ve bu programcığın bu listede işaretli olarak bulunmasına dikkat edin. Her şey yolundaysa açılan programın içine aynı klasör içinde bulunan JAD dosyasını ADD tuşuna basarak ekleyin. Eğer en alt kısmında ...Jar... diye bi yazı çıkarsa bu; JAD dosyasının bulunduğu klasörde aynı adı taşıyan bir JAR dosyası bulunamadı, demektir. ( Jar dosyası genelde sıkıştırılmış olarak karşımıza çıkar ve Jad dosyasını ekleme sırasında görünmez.)

  7- Şimdi telefonumuz ana sayfadayken *#52828378# tuşlarına acele etmeden basalım. (Yoksa Java menüsü çıkmayabilir.) Çıkan ekranda OTA Type Setting e girin ve ordan ****** Bearer OTA yı seçin. Sonra ****** TEST’ten PPP UP tan USB’yi seçin. Sonra Seri Yükleme ye tıklayın.

  8- Tıkladıktan hemen sonra Java Uploader’den eklediğiniz program yok olduysa yüklemeye başlıyor demektir.

  9-Yükleme işlemi tamamlandığında tekrar yükleme yapacaksanız telefonunuzu yeniden kapatıp açmalısınız. Zaten bunu yapmazsanız telefon kendini resetlemek zorunda kalır. İşleminiz bittiyse tekrar *#52828378# tuşlarına basıp OTA Type ..... den GPRS Bearer OTA’ yı seçin.

  10-Yüklemeye devam etmek itiyorsanız her bir yükleme için bu adımları sırasıyla uygulamalısınız.

  Ø SoftickPPP yiaçın.
  Ø Sağ alt simgeye gelerek bağlantı olduğunu kontrol edin.
  Ø Uploader’i çalıştırıp program ekleyin.
  Ø *#52828378# Tıkla.OTA Type Settingten ****** Bearer OTAyı seçin ve
  ****** TEST’ten PPP UP tan USB’yi seçin. Sonra Seri Yükleme ye tıklayın.
  Ø Her yüklemeden sonra 9. adımı mutlaka uygulamalısınız.

  Linkler:

  1- SoftickPPP

  2- Java UPLOADER

  3-
  Samsung USB Driver

  4- Samsung PC Studio

  Softick için ****** number: 380A-017K-2EJF-2SEF

  NOT:
  Arkadaşlar, yükleyeceğimiz programların sorunsuz çalışması için ekran çözünürlüğü telefonun ekran çözünürlüğüyle aynı olmak zorundadır. D900i’nin ekran çözünürlüğü 240x320 dir. İndirdiğiniz çoğu programın demo olabileceğini unutmayıp seri numara isteyebileceklerini hatırlatırım.Telefon kendini resetliyorsa mutlaka 9. adımı uygulamalısınız. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler, anlaşılamayan yer hakkında soru sormak ve eksik olan kısmları tamamlamak isteyen yada kurulum hakkında yeterli bilginin verilemediğini düşünen arkadaşlar lütfen cevap yazsınlar.İnternet bağlantı ayarları için gerekli bilgileri internet sitelerinden ya da operatörlerden elde edebilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - SAMSUNG D900i Model Forum Tarih
Samsung Duvar Kağıtları 240x320 (e840,d900,d900i,u600) Samsung 14 Mart 2009
Samsung d900i Samsung 22 Ağustos 2008
Samsung Galaxy S4 Özellikleri Resimleri Samsung 21 Şubat 2013
2013 Samsung Telefon Modelleri Samsung 4 Şubat 2013
Samsung S5600 Özellikleri Resimleri Samsung 20 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş