Salkavak Köyü Hakkında Bilgi Almus Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Salkavak Köyü Hakkında Bilgi Almus Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  salkavak köyü bilgileri - salkavak köyü resimleri - salkavak köyü tanıtım  Salkavak, Tokat ilinin Almus ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.
  Coğrafya

  Salkavak Köyü ilçeye 26 Km uzaklıkta olup Baraj Gölünü 250 metre yükseklikten seyreden, çevresinde bodur ağaçları orman yapmak için didinen kavak ağaçlarının dibinde serinleyen bir köyümüzdür. Köyün anayol dan itibaren ayrılan kısmında ağaçların yolun her iki yanını çevreleyen görünümü muhteşemdir.Doğusunda Gölgeli, Batısında Görümlü, Kuzeyinde Kızılelma ve Babaköyü, Güneyinde Sahilköy ile Almus Barajı bulunmaktadır.Köyün nüfusu 2000 yılı Genel Nüfus Sayımına göre 124 dür.Köy Muhtarlığını Ali Mol yürütmektedir.Köyde halen İlköğretim okulu açık olup 30 öğrencisi vardır.Köyün geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır.

  Köyün Internet Sitesi


  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 350
  1997 -
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi yoktur ancak kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi

  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş