Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Konya Çumra

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Konya Çumra konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Hakkında - Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Tanıtım - Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Resimleri - Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Konya Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Okulumuzun arsası Çumra’ya bağlı İçeri Çumra kasabasından Mustafa Onbaşı isimli hayırsever tarafından bağışlanmıştır. 04.03.1976. tarihinde kurulan Bakkalbaşı Mahallesi ilkokulu yaptırma ve yaşatma derneğinin çalışmaları sonrasında okulun temeli atılmıştır.1977 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca yapımına başlanmış okul 1979–1980 eğitim–öğretim yılında eğitime başlamıştır.

  Okulumuzun yetersiz kalması nedeniyle okul koruma derneğinin ve Mahalle Muhtarının girişimleriyle okulumuz bahçesi içerisine 1998 yılında yapımına başlanan 14 derslikli yeni okul binamız 2000 yılı Nisan ayında tamamlanmıştır. Açılışı 2000–2001 Eğitim – Öğretim yılında olmuştur.

  Okulumuz eski bina ve yeni bina olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Eski bina kâgir, yeni bina betonarme olarak yapılmıştır. Eski binada 5 derslik yeni binada 12 derslik Anasınıfı müdür odası, müdür yardımcısı odası, öğretmenler odası, çok amaçlı salon, arşiv ve depo, araç odası, rehber öğretmen odası ve her katta öğrenci ve öğretmen tuvaletleri bulunmaktadır. Çok amaçlı salon mahalle muhtarı Abdullah Atcı’nın katkılarıyla sosyal ve kültürel etkinlikler için yeniden düzenlenmiştir. Okulumuzda öğrencilerimizin yararlanması için bir kitaplık bulunmaktadır.

  Okulumuz ilçemiz güneyin de bulunan Cumhuriyet Mahallesi İstiklal Caddesi üzerin de bulunan 5878 metrekare arazi üzerin de kurulmuştur. Okulumuza Bakkalbaşı ve Cumhuriyet mahallesinden öğrenci gelmektedir. Okulumuzun arsasını bağışlayan ve annesinin adını veren Mustafa ONBAŞI 1918 yılın da İçeri Çumra Kasabası’nda doğmuş 1994 yılında vefat etmiştir. Okul ve cami yeri bağışlaması ve yaptırması dışında hayır kurumlarına bağışta bulunmuştur. İlçemiz de ayrıca kendi adını taşıyan bir okul vardır…

  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / ÇUMRA
  Adı: SALİHA ONBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: CUMHURİYET MAH.İSTİKLAL CAD. NO:148 ÇUMRA
  Telefon Numarası: 3324471518
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  salihaonbasio@gmail.com
  Web Adresi: - http://salihaonbasi.meb.k12.tr/

  Saliha Onbaşı İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saliha Onbaşı İlköğretim Forum Tarih
Saliha Dilaşub Sultan Kimdir - Saliha Dilaşub Sultan Hayatı Biyografi & Otobiyografi 17 Şubat 2011
Saliha Sultan Kimdir - Saliha Sultan Hayatı Biyografi & Otobiyografi 17 Şubat 2011
Saliha Hüseyin Özyavuz İlköğretim Okulu Konak İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Ocak 2011
Saliha Veysel Oktay İlköğretim Okulu Bodrum Muğla Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 18 Kasım 2010
Kavaklıdere Saliha Hüseyin Özyavuz İlköğretim Okulu Bornova İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Ağustos 2010

Bu Sayfayı Paylaş