Salat-ı Tefriciye duası

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Salat-ı Tefriciye duası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  "Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

  "Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

  İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Salat Tefriciye duası Forum Tarih
Salat-ı Tefriciye Duası Nasıl Okunur Dualarımız Dua paylaşımları 7 Aralık 2010
Salatı Tefriciyeyi Okuyanın Duaları Allahin Izniyle Kabul Oluyor Dinimizin Direği Namaz 31 Ocak 2010
Günlük Dualar ve Salat-ı Tefriciye Sayaç Programı Dini Programlar 3 Mayıs 2009
Salat-ı Tefriciye Programı 1.0 Download Dini Programlar 27 Ocak 2009
Salat-ı Tefriciye Okuma,Ezberleme Ve Hesaplama Programı Dini Programlar 25 Ağustos 2008

Bu Sayfayı Paylaş