Salâvât-ı Şemsiyye Duâsı Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı

'Dualarımız Dua paylaşımları' forumunda SeLeN tarafından 2 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Salâvât-ı Şemsiyye Duâsı Arapça Türkçe Okunuşu ve Anlamı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Salâvât-ı Şemsiyye Duâsı Arapça - Salâvât-ı Şemsiyye Türkçe Okunuşu ve Mânâsı
  “Allahım, esrar semâsının güneşi, nurların mazharı, celâl yörüngesinin merkezi ve cemâl felekinin kutbu olan Hz. Muhammed’in lâtif ve biricik zâtına salât eyle…


  [​IMG]


  .. Allahım, Senin nezdindeki sırrı ve Sana doğru seyri hürmetine beni korktuklarımdan emin kıl, sürçme ve inhiraflarıma istikamet ver, hüznümü ve hırsımı gider, benimle ol, Sana yönlendirmek üzere beni benden al, kendimden fâni olmakla beni rızıklandır, beni nefsimle imtihan etme, basar ve basiretimi beşerî hislerimle perdeleme. Her gizli sırrı bana aç, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Hayy, yâ Kayyûm. (3 defa okunacak)”

  [​IMG]

  Bismillahirrahmanirrahiym. Allâhümme salli alez-zâtil Muhammediyyetil latıyfetil ehadiyyeh. Şemsi semâil esrâr. Ve mazharil envâr. Ve merkezi medâri medâril celâl. Ve kutbi felekil cemâl. Allâhümme bi sirrihî ledeyk. Ve bi seyrihî ileyk. Âmîn havfî. Ve ekıl asratî. Ve ezhib huznî ve hırsıy. Ve kün lî ve huz lî ileyke minnî. Verzukniyel fenâe annî. Ve lâ tec’alnî meftûnen bi nefsî. Mahcûben bi hıssî. Vekşif lî an külli sirrin mektûmin yâ hayyü yâ kayyûm.  Fazileti: İbrahim Düsûkî (k.s.) hazretleri buyuruyor ki:

  “Kim bu salâvatı her gün sabah namazından sonra okursa bizim üzerimize olan füyuzâtlar okuyanın da üzerine olur. Çünkü bu salâvatın her harfi Allah Resûlü’nün (s.a.v.) izniyle yazılmıştır.”

  Arif Pamuk’un Fazileti ve Sırları Büyük Salavat-ı Şerifeler ve Dualar
   

Bu Sayfayı Paylaş