Sakarya'da toplu balık ölümleri

'Yurt İçi Haberler' forumunda Dine tarafından 14 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Sakarya'da toplu balık ölümleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çark Deresi'ne akan bir kanalın başlangıcından itibaren, çok sayıda ölü balık su yüzüne vurdu.  SAKARYA - Sakarya Tarım İl Müdürlüğü Kontrol Şubesi ekiplerince yapılan ölçümlerde, deredeki oksijen oranı sıfır çıktı. Ölü balıklardan ve sudan incelenmek üzere numune alındı. Kontrol Şube Müdürü Yılmaz Ünal, yaptığı açıklamada, ''sudaki oksijen değerinin 0 düzeyinde olduğunu tespit ettiklerini'' kaydederek, balık ölümlerinin başlıca sebeplerinden birinin oksijen yetersizliği olduğunu belirtti.
  Balıkların yaşayabilmesi için sudaki oksijen oranının 4 ile 5 düzeyinde olması gerektiğini ifade eden Ünal, ''Oksijen, ölçümlerde sıfır düzeyinde. Ufak balıkların bundan daha çok etkilendiği gözüküyor. Kanal boyunda koku var. Numuneleri aldık. Analiz sonuçlarına göre, kesin ölüm sebeplerini söyleyebiliriz'' dedi.  Adapazarı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU) Genel Müdürü Rüstem Keleş ise balık ölümlerinin nedeninin numunelerin incelenmesinden sonra ortaya çıkacağını kaydederek, kirliliğin çevredeki tesislerden kaynaklanmış olabileceğini dile getirdi.
  Öte yandan, İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşları deredeki balıkları toplamamaları konusunda uyardı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sakarya'da toplu balık Forum Tarih
Sakarya'daki Akvaryumcular Akvaryum - Balık Dünyası 1 Nisan 2010
Sakarya'da 'kart54' dönemi başladı Haber Arşivi & Gündem 26 Aralık 2009
Sakarya'da trafik kazası: 7 yaralı Yurt İçi Haberler 1 Eylül 2008
Rüşvet ve faiz alıp vermenin topluma verdiği zararlar kısaca Dini Sohbetler Dini Forum 15 Ekim 2017
Trafik kazalarının kazazedeye ailesine yakın çevresine ve topluma verdiği zararlar kısaca Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 12 Ekim 2017

Bu Sayfayı Paylaş