Sakarya Anaokulu Manisa

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Sakarya Anaokulu Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sakarya Anaokulu Hakkında - Sakarya Anaokulu Tanıtımı - Sakarya Anaokulu Erişim Bilgileri - Sakarya Anaokulu Resimleri
  [​IMG]


  Sakarya Anaokulu Manisa Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Sakarya Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Sakarya Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Sakarya Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: MANİSA / MERKEZ
  Adı: SAKARYA ANAOKULU
  Adresi: 75.Yıl Mh. Şehit Er Selçuk Avcı Sk. No:20 Manisa

  Telefon Numarası: 2362339031
  Faks Numarası: 2362339719

  Manisa'nın Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tek bağımsız anaokulu olan okulumuz, 520 m2’ lik bir alana kurulmuştur. Okulumuz; tek kattan oluşmaktadır. 3 sınıfımız 64 m2 2 sınıfımız ise 35 m2 toplam 5 sınıfımız 1 çok amaçlı salonumuz, 1 mutfağımız, 1 ambarımız, ve idari bölümlerimiz mevcuttur. Okulumuzda 36 ayını dolduran ve 72 ayını doldurmamış çocuklarımıza kendi yaş gruplarında ayrı sınıflarda tam gün eğitim verilmektedir.

  Sakarya Anaokulu, Eğitim hizmetine 1998 yılanda okul müdürü, 3 öğretmen ve 75 öğrenci ile başlamış, şu anda okul müdürü, 1 müdür yardımcısı, 5öğretmen ve 105 öğrenci ile devam etmektedir. Okulumuz da 36-72 aylık çocukların psiko-motor, sosyal-duygusal, dil ve bilişsel gelişimlerinin desteklenmesini, öz bakım becerilerinin kazandırılmasını ve ilköğretime hazır bulunuşluklarının sağlanmasını amaçlamaktadır.

  Okulumuzun kuruluşundan bu güne kadar tüm personelimiz okul öncesi eğitim yönetmeliği ve programı doğrultusunda; yaparak yaşayarak öğrenmeye dayalı, çoklu zeka kuramına uygun, yaşlarının gerektirdiği bütün gelişimsel özellikleri destekleyerek, topluma daha duyarlı bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinmişlerdir.
  EĞİTİM ETKİNLİKLERİMİZ

  Okulumuzda, okul öncesi eğitim programında yer alan amaç ve kazanımlara ulaşmak için; serbest zaman etkinliği, Türkçe etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, müzik etkinliği, fen ve matematik etkinliği, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları değişik materyaller ve eğitim ortamları kullanılarak uygulanmaktadır. Ayrıca, eğitimimizde drama çalışmaları da etkin ve önemli bir yer tutmaktadır. Bunların yanı sıra, belirli gün ve haftaların kutlanması, sinemada film izlenmesi, tiyatroya gidilmesi, müze ziyareti, kütüphane gezisi, bahar pikniği, vb. sosyal etkinliklerimiz ve alan gezilerimizde sıkça yer verdiğimiz etkinliklerimizdendir.

  Öğrencilerimiz, öğretmenleri eşliğinde ve denetiminde sınıflarımızdaki bilgisayarlardan yararlanarak hem bilgisayarı öğrenmiş, hem internetle tanışmış olmakta ve zihinsel gelişimlerini desteklemektedirler.

  ADRES: 75. Yıl Mahallesi Şehiter Selçuk Avcı caddesi No:20 Laleli / Manisa

  ISINMA : Okulumuz Kalorifer Sistemi ve Klima ile ısınmaktadır.

  EĞİTİM-ÖĞRETİM : Okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır. Eğitim Saatlerimiz 08:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermekteyiz.
  Öğretmenlerimiz Lisans mezunu olup ve kadroludurlar.


  [​IMG]

  [​IMG]

  http://sakaryaao.meb.k12.tr/
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sakarya Anaokulu Manisa Forum Tarih
Zübeyde Hanım Anaokulu Taraklı Sakarya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Sapanca Anaokulu Sapanca Sakarya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Kaynarca Anaokulu Kaynarca Sakarya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Zübeyde Hanım Anaokulu Karasu Sakarya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Hasan Melihcan Anaokulu Geyve Sakarya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş